Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pucharowa środa udana

Polanin Strzałkowo i Hetman Orchowo zapewniły sobie awans do 1/8 Pucharu Polski na szczeblu Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

W Pyzdrach gracze Mirosława Kwaśnego podejmowali miejscową Wartę. Polanin mecz rozpoczął w nieco rezerwowym składzie i pierwsze połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Po jednej z ich wielu dogodnych akcji bramkowych piłka zatrzymała się na słupku. Mimo to goście także byli bliscy objęcia prowadzenia za sprawą Fryderyka Siepielskiego, którego strzał trafił w poprzeczkę. Również ona przed stratą bramki uratowała strzałkowian. Limit szczęścia wyczerpał się w 30 minucie, kiedy Igor Zieliński dał prowadzenie Warcie wykorzystując sytuację sam na sam z Mariuszem Jędrzejczakiem. Tuż przed przerwą w podobnych okolicznościach gola nie zdobył Bartosz Łysiak. W drugiej połowie gra się odwróciła. Tym razem to Polanin nacierał tworząc kolejne groźne sytuacje. W 59 minucie po dośrodkowaniu Michała Przybylskiego piłkę z rąk wypuścił miejscowy bramkarz. Natychmiast dopadł do niej Łysiak wyrównując stan meczu. Zaraz potem dwukrotnie golkipera rywali nie mógł pokonać Wojciech Wrotecki, którego strzały zostały obronione. Z około 14 metrów drugiego gola silnym strzałem próbował zdobyć Łysiak, jednak ponownie dobrze interweniował bramkarz z Pyzdr. Sporo ożywienia w szeregi gości wprowadziły zmiany. Na boisku pojawili się między innymi Adam Orłowski i Bartosz Waszak. Ten drugi w 79 minucie spotkania po dobrym prostopadłym podaniu od Łysiaka zdobył gola na wagę awansu.

W meczu na własnym boisku 1:0 do bramce Szymona Rezulaka Wilki Wilczyn pokonał Hetman Orchowo. W 90 minucie gry goście zmarnowali rzut karny.

Warta Pyzdry-Polanin Strzałkowo 1:2
Hetman Orchowo-Wilki Wilczyn 1:0


Brak komentarzy

Dodaj komentarz