Pucharowy rewanż Polanina. Czarni nie obronią trofeum.

Jedna bramka zadecydowała o awansie do kolejnej fazy Pucharu Polski Strefy Konińskiej. Czarni Ostrowite na własnym boisku ulegli Polaninowi Strzałkowo 0:1.

W ubiegłym roku oba zespoły mierzyły się w 1/8 Finału. Wówczas Czarni wygrali 4:2, a potem sięgnęli po Puchar wygrywając finał. Tym razem obie drużyny los skojarzył na poziomie 1/4.

Do meczu oba zespoły nie przystąpiły w najmocniejszych składach. Więcej nieobecnych było jednak w szeregach gości. Szansę dostali niektórzy zmiennicy. Decydująca jak się później okazało bramka padła już w siódmej minucie spotkania. Dobrą prostopadłą piłkę do Radosława Trybuły podał Tomasz Jarecki, a strzałkowski napastnik nad wychodzącym z bramki Łukaszem Jaskólskim skierował ją do siatki.

W dalszej części pierwszej połowy niewiele się działo. Niewielką przewagę mieli gości, jednak nic z tego nie wynikało. Raz po rzucie rożnym nad bramką uderzył Jarecki. Niezłą okazję dla gospodarzy miał Tomasz Rosiński, który jednak z ponad dwudziestu metrów także strzelił nieclenie. Z kolei na siedem minut przed końcem  pierwszej połowy uderzenie z dystansu Łukasza Piguły obronił Adam Garczyk.

W drugiej odsłonie gracze Wojciecha Henke postanowili bronić wyniku, co jak się później okazało było dość ryzykowne. Inicjatywę przejęli Czarni, którzy z każdą minutą byli coraz bliżsi strzelenia gola. Tak się jednak nie stało. Najpierw po szybkim ataku nad bramką uderzał Jarosław Kwiatkowski, który nie podał do lepiej ustawionego kolegi. Potem po szybkim rozegraniu z piłki z autu niecelnie strzelał Rafał Domagalski.

Kilka minut później po rzucie wolnym i strzale Kwiatkowskiego strzałkowian uratowała poprzeczka. Jedną z nielicznych dobrych akcji gości w drugiej połowie strzałem w słupek zakończył z kolei Sebastian Kułaga. Mimo, że Polanin nie podejmował dobrych decyzji w swoich kontratakach, to jednak bardzo dobrze się bronił, a gracze Damiana Augustyniaka nie byli skuteczni pod bramką przeciwników. Ostatecznie musieli pogodzić się z porażką.

W półfinale Strefy Konińskiej Polanin zmierzy się z ubiegłorocznym finalistą, GKS Sompolno. Mecz odbędzie się 26 października.