Close this search box.
Szukaj

Punkt w Kościanie

1:1 z Obrą Kościan na wyjeździe zremisowali seniorzy SKP Słupca.

Nasza drużyna prowadziła 0:1 po bramce Michała Lorenckiego z 37 minuty.Do remisu gospodarze doprowadzili w 60 minucie, a na listę strzelców wpisał się Szymon Słoma.

-Spotkały się dwie drużyny, które dzieliły w tabeli 2 punkty Po meczu wiemy, że nic się nie zmieniło.Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando. Byliśmy drużyną, która dobrze wykonywała założenia przed meczowe. Chociaż to gospodarze w pierwszej swojej akcji byli bliscy pokonania Maćka, jego dobra interwencja uchroniła nas przed stratą bramki.

Po pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0 po golu Michała, aczkolwiek już wcześniej byliśmy bliscy zdobycia gola, na przykład po uderzeniu Adamczewskiego dobrze interweniował bramkarz rywali, to samo dotyczyło uderzenia Kamila Sroki. Również po podaniu Kajdiego i wybiciu piłki przez bramkarza Witos, przed którym była pusta bramka poślizgnął się na grząskim boisku. Groźnie uderzał Kozior.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, dobrze organizowaliśmy swoją grę, niestety dla nas popełniliśmy jeden błąd podczas budowania gry w ataku, który wykorzystali gospodarze.

Podsumowując mecz, jestem zadowolony z faktu, że w pierwszej połowie nasza gra była momentami realizowana w podobny sposób jak podczas treningów. W drugiej połowie po straconej bramce straciliśmy rytm, nasza organizacja w atakowaniu straciła na jakości.

Na pewno każdy zdobyty punkt jest ważny, aczkolwiek mamy świadomość, że tak jak tydzień temu nie zasługiwaliśmy na porażkę, tak dzisiaj remis jest dla nas stratą punktów patrząc na przebieg meczu.

Musimy popracować nad skutecznością podań jak i finalizacji ponieważ zwłaszcza w drugiej połowie w wielu sytuacjach właśnie ten aspekt spowodował, że gola nie zdobyliśmy, a sami straciliśmy jednego.

Za tydzień przyjeżdża do nas drużyna, która jest dobrze zorganizowana. Wierzymy jednak, że pracując mocno na treningach i dobrze organizując swoją grę wykorzystamy błędy rywali, które dadzą nam punkty- komentuje trener, Maciej Rozmarynowski.

SKP ma na swoim koncie 11 punktów i po 12 kolejkach zajmuje 15 miejsce w tabeli IV ligi.22 października o 15:00 przy Gajowej nasza drużyna zmierzy się z Kotwicą Kórnik.