Close this search box.
Szukaj

Punktował tylko Hetman

Niezbyt dobrze radziły sobie drużyny z naszego powiatu w sobotniej XIX kolejce Konińskiej Klasy Okręgowej. Jeden punkt na swoim koncie zapisał jedynie Hetman Orchowo.

Orchowianie na wyjeździe podejmowali Błękitnych Mąkolno, a bramkę na wagę jednego punktu w 63 minucie zdobył Mikołaj Plichta. W drugiej połowie Hetman miał jeszcze kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, jednak nie potrafił ich wykorzystać. Pierwsza część meczu zdecydowanie należała natomiast do gospodarzy. Nie mały wpływ na boiskowe poczynania miał wiatr, który tego dnia dość mocno utrudniał grę zawodnikom obu drużyn. Remis nie pozwolił jednak zespołowi z Orchowa na opuszczenie przedostatniego miejsca w ligowej tabeli. Z kolei na pozycji 14 znajduje się ZKS Zagórow, który tym razem przegrał w Sompolnie 0:2. Za tydzień zagórowianie u siebie podejmą Polonię Golina. Pewnie na trzeciej pozycji trzyma się jak na razie Polanin Strzałkowo. Gracze Andrzeja Dziadkiewicza dość niespodziewanie przegrali jednak z dużo niżej notowanymi Willkami Wilczyn 0:1. Do meczu przystępowali jednak mocno osłabieni brakiem Krystiana Augustyniaka, Bartosza Waszaka, czy też Waldemara Plucińskiego. W spotkaniu nie brakowało kontrowersji na które wpływ miała głównie postawa arbitra. Polanin przegrał, a już za tydzień punktów poszuka w Orchowie, gdzie zagra w derbach z miejscowym Hetmanem. Zanim to jednak nastąpi już w środę strzałkowian czeka prestiżowy mecz w ramach półfinału Pucharu Polski KOZPN, w którym u siebie Polanin podejmie Victorię Września.