Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Pyrzyk krytycznie o pierwszym wyznaczeniu komisarza w Słupcy. Proponuje zmiany w Kodeksie Wyborczym.

W temacie zmian w Kodeksie Wyborczym,  głos na sejmowej mównicy zabrał poseł, Michał Pyrzyk. Chodzi przepisy związane z powierzeniem obowiązków zarządzania miastem w w przypadku wyboru dotychczasowego wójta, burmistrza, czy prezydenta na posła.

Właśnie taka sytuacja miała miejsce po ostatnich wyborach w Słupcy, do czego nawiązał poseł z naszego regionu.

Jak tłumaczył w chwili zamknięcia lokali wyborczych zarówno on, jak i  jego zastępca stracili swoje funkcje, co spowodowało brak możliwości podejmowania jakichkolwiek decyzji związanych z samorządem.

Zarzucił też poprzedniemu Rządowi zbyt długi okres, w jakim wyznaczeni zostali komisarze,  którzy mieli pełnić obowiązki wcześniejszych włodarzy miast.

– Potem co prawda nastąpiły już wyznaczenia, ale w większości miejsc jednak nie takie jak chciały gminy, nie takie jak chcieli radni, nie takie jak chciały społeczności lokalne. Nie wyznaczono dotychczasowych zastępców wójtów, burmistrzów, czy prezydentów,  którzy najlepiej znali sprawy danych gmin.

 

 

Nastąpiło wyznaczenie osób, a były też takie przypadki, niezwiązanych z danym samorządem, tylko związanych z partią rządzącą.

Można powiedzieć, że podczas wyznaczania tej, czy innej osoby nie przejawiała się żadna troska o sprawy lokalne, ale miała to być pewnego rodzaju trampolina dla lokalnych działaczy PiS w nadchodzących Wyborach Samorządowych – mówił poseł Pyrzyk.

Jego ugrupowanie proponuje wprowadzenie zmian w Kodeksie Wyborczym zgodnie z którymi, jeśli włodarz samorządu straci swoje stanowisko w wyniku wyborów, jego obowiązki automatycznie przejmie dotychczasowy zastępca, czy sekretarz.

 

FOTO: Michał Pyrzyk

 

Andrzej Grzeszczak pokieruje słupeckim Urzędem Miasta

 

Jacek Szczap przejął obowiązki burmistrza Słupcy

 

8 odpowiedzi

  1. Skąd Pan wie, kogo chciała by lokalna społeczność? Może Pan poseł, powie nam, co z GIERTYCHEM, GRODZKIM, GAWŁOWSKIM, są w sejmie i senacie, mają zarzuty, proszę się odnieść do TEGO, ciekawe czy starczy panu ODWAGI, wątpię 🤔

  2. Panie pośle, wybory odbywają się co 5 lat, więc to nie jest najważniejsza sprawa, proszę żeby Pan się odniósł, jako wieloletni samorządowiec, do tego się dzieje z edukacją, co z podwyżkami dla nauczycieli?

  3. Przede wszystkim polski system edukacji trzeba skierować na właściwe tory. Po pierwsze likwidacja archaicznej karty nauczyciela, 3 -letnich płatnych przez samorządy urlopów dla poratowania zdrowia, 10% dodatku wiejskiego, 18 godzinnego pensum pracy nauczycieli. Wakacje, ferie, dużo wolnego. Egzamin państwowy powinien być dla nauczycieli wchodzących do zawodu. Mówi się tylko o podwyżkach, a nie o systemie edukacji. A dzieci na korepetycjach.

  4. zacznijcie przestrzegac konstytucje i prawo to co robicie dla Polski jest KARYGODNE,tylko zemsta przez was przemawia a nie troska o kraj ,jestescie slugami tuska ,kosiniaka holowni,wstydzic sie pan powinien mowiac o kandydacie z Pis .Byl niewygodny,bo byl wymgajacy i trzymal dyscypline,,kompetentny,a nie rozhasane towarzystwo w urzedzie robi co chce,nie sie pan nie omiesza tymi swoimi wystapieniami.Przyjdzie czas ze was za wszystko rozlicza

  5. Oj widzę że pis rządzi mózgami jaka konstytucja? Przez 8 ostatnich lat ja targaliscie brak jakichkolwiek skruchy i honoru

  6. A drogi w Słupcy pokryte lodem i śniegiem bez potrzeby odśnieżania i odlowacenia. Dzisiaj znow powtórka lodowisko na drodze. Czy zdajecie sobie sprawę, że to zagrożenie bezpieczeństwa dla ludzi. Kiedy nie będziemy się bać zima jeździć po ulicach Słupcy? Czy ktoś sie tym w końcu zajmie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *