Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pyrzyk na czele powiatowego PSL-u

Michał Pyrzyk został nowym szefem struktur powiatowych PSL. Na stanowisku zastąpił Eugeniusza Grzeszczaka, który postanowił nie ubiegać się o kolejną kadencję.

-W ciągu tych wszystkich lat zawsze pozostałem wierny zasadom ruchu ludowego, rozwojowi spółdzielczości i polskiej przedsiębiorczości, samorządności, organizacji pozarządowych w tym działalności ochotniczych straży pożarnych. Dziś nie pełnię już funkcji z wyboru, zmienił się charakter mojej pracy, czas również płynie nieubłaganie do przodu. Chciałbym zaznaczyć, że nie obrażam się na nikogo i na nasze stronnictwo i pragnę zadeklarować aktywność i pracę na naszą rzecz. Dlatego chciałbym w tym miejscu rekomendować zjazdowi mojego następcę w osobie Wiceprezesa Zarządu Powiatowego Kolegi Michała Pyrzyka. Michał Pyrzyk jest po raz trzeci burmistrzem Słupcy, posiada duże umocowanie społeczne, również w wyborach do rady powiatu, gdzie zawsze zdobywa mandat z największym poparciem. Daje również gwarancję tego, że ten nasz dorobek, o którym mówiłem wcześniej, będzie pomnażany, a na pewno nie będzie zmarnowany– mówił Grzszczak.

Pyrzyk zwyciężył w wyborach z Marcinem Uryckim radnym gminy i miasta Zagórów. –Do dziś uważałem i uważam, że najbardziej skutecznie naszą organizację w powiecie może poprowadzić Eugeniusz Grzeszczak. Ale skoro nadszedł moment przekazania pałeczki, podejmuję to trudne wyzwanie mając na uwadze także deklarację współpracy ze strony Prezesa honorowego i wszystkich koleżanek i kolegów – powiedział Michał Pyrzyk. Wybrano także 25-cio osobowy zarząd oraz pięcioosobową Komisję Rewizyjną. Oba te ciała statutowe ukonstytuują się na swoich pierwszych posiedzeniach.

Zjazd Powiatowy PSL w Słupcy był także doskonała okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień najbardziej zasłużonym działaczom. Najwyższe odznaczenie w ruchu ludowym, a mianowicie medal im. Wincentego Witosa otrzymał Zygmunt Jakubowski z gminy Zagórów. Z kolei „Złota Koniczynka” wręczona została staroście słupeckiemu Mariuszowi Rodze, wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Słupeckiego Stefanowi Stenclowi oraz wieloletniemu radnemu gminy Strzałkowo Józefowi Pikosowi. Wręczono również kilkanaście legitymacji nowym członkom PSL. Słupecka instancja PSL ze względu na drugie miejsce w rankingu organizacji wojewódzkiej otrzymała także przywilej desygnowania 16-stu delegatów na Zjazd Wojewódzki PSL, który odbędzie się 16 lipca w Poznaniu. Dokonano także wyboru delegatów na Kongres Krajowy, którymi zostali Eugeniusz Grzeszczak i Michał Pyrzyk.

Podjęto również uchwałę o przyznaniu marszałkowi Grzeszczakowi tytułu Prezesa Honorowego PSL Ziemi Słupeckiej. W dokumencie podkreślono szereg zasług dla regionu, ruchu ludowego, spółdzielczego czy też działalność na niwie strażackiej, którą skutecznie aktywizował jako starosta, marszałek województwa czy parlamentarzysta. W dyskusji ludowcy poruszali bieżące problemy społeczno-polityczne podkreślając przede wszystkim trudną sytuację w rolnictwie, przekazywanie coraz to szerszej gamy zadań do samorządów bez przekazywania przez rząd środków na ten cel czy też problemy związane z funkcjonowaniem służby zdrowia. Gościem zjazdu był europoseł, prezes zarządu Wojewódzkiego w Poznaniu Andrzej Grzyb.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz