Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pyrzyk z jednogłośnym Absolutorium

Wszyscy radni Miasta Słupcy głosowali za udzieleniem Absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok dla burmistrza, Michała Pyrzyka.

-To dla mnie bardzo ważne. Serdecznie dziękuję Państwu i mieszkańcom Słupcy za współpracę!

W ubiegłorocznym budżecie prawie 20% wydatków tj. 13 milionów 711 tysięcy złotych przeznaczyliśmy na inwestycje.

Za te pieniądze budowaliśmy krytą pływalnię, ulice Batorego, Jana Kazimierza, Władysława Łokietka, Przemysła II, place zabaw przy promenadzie, oświetlenie bieżni na stadionie.

Poszerzyliśmy też sieć monitoringu miejskiego, rozbudowaliśmy sieć wodociągową i kanalizacyjną, a także zrealizowaliśmy szereg mniejszych zadań.

W 2019 roku wsparliśmy także powiat słupecki w rozbudowie szpitala kwotą 2 milionów 334 tysięcy złotych i w budowie ulicy Sikorskiego kwotą 1 miliona 153 tysięcy złotych.

Na zadania inwestycyjne pozyskaliśmy ze źródeł zewnętrznych kwotę 3 miliony 779 tysięcy złotych- podsumowuje burmistrz.

 

FOTO: Piotr Górny


Najnowsze komentarze
  • Panie Przewodniczący, zasady savoir vivre podpowiadają, że w tak uroczystym momencie jakim jest złożenie gratulacji w imieniu całej Rady Miasta Panu Burmistrzowi, z tytułu uzyskania absolutorium, wskazane byłoby bardziej oficjalnie to uczynić, np. przy stole prezydialnym skąd Pan prowadzi obrady, tak żeby wszyscy mogli usłyszeć Pana życzenia i gratulacje, a nie gdzieś na tyłach sali obrad.

  • Oglądałem przebieg obrad XIV Sesji Rady Miasta i muszę pogratulować Panu radnemu Pilarskiemu za przełamanie tej bariery milczenia i braku odwagi ze strony radnych w pokazywaniu zaniedbań urzędniczych i spraw ważnych dla mieszkańców. W pełni się zgadzam z Panem radnym zwłaszcza w zakresie funkcjonowania BIP Urzędu, którego funkcjonalność jest mało pożyteczna i np. nie można pozyskać z niego wzorów niektórych wniosków, a brak Regulaminu Urzędu nie pozwala np. sprawdzić i ustalić jakie sprawy i w jakiej komórce Urzędu można załatwić, itd. Życzę Panu wytrwałości!

    • mieszkaniec o jakiej odwadze mówisz? Nikt z radnych nie poparł mojej skargii na Burmistrza

      • To prawda, ale może coś się zmieni i nastąpi jakiś przełom a radni będą więcej odważni i bardziej decyzyjni.

Dodaj komentarz