Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Pytają PiS o polskie rolnictwo (VIDEO)

11 pytań dotyczących sytuacji w rolnictwie do rządzących wystosowali przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

Na konferencji zorganizowanej dziś w Słupcy pojawili się burmistrz Michał Pyrzyk,  starosta Mariusz Roga, w-ce starosta Szymon Grzywiński oraz Andrzej Siwiński sołtys Koszut i Janusz Ziętkiewicz Delegat Powiatowej Izby Rolniczej. –Uważamy, że przez rok swoich rządów Prawo i Sprawiedliwość nie wywiązało się ze swoich obietnic względem rolników– mówili. Do rządzących skierowali 11 pytań dotyczących między innymi podniesienia wieku emerytalnego rolników, podpisania umowy CETA, zakazu handlu ziemią, czy też rozprzestrzeniania się Afrykańskiego Pomoru Świń.

Ostro o działaniach rządzących wypowiedział się także starosta.

O utrudnieniach w swojej pracy mówili także sami rolnicy z Koszut.

6 odpowiedzi

  1. brawo dla Panów rolników….. przygotowali się do rozmowy perfekcyjnie …. dostali kamere zamiast się wyzalić jak to im źle to Pan z izby rolniczej chyba na jakims STOŁKU nie zna stawek – „nie wiem tych składek cos trzeba opłacić”…. BOŻE LUDZIE wszyscy sie z was smieją….

    1. Brawo kolego brawo , widzę że znasz jesteś wrogo nastawiony do ROLNICTWA , uświadomie ciebie trochę zeby nie rolnicy to ty byś nie miał co jeśc i nietylko ty tylko wszyscy w mieśći wiesz , a dopłaty dlka rolnictwa to są na zamkniecie buzi rolnikom na zaniżone ceny płodów rolnych ponad opłacalnośći gdy by nie było dopłat dla rolnictwa i ty zarabiasz 1500 zl opłac mieszkanie , rachunki itd to za normalna cenę żywnosci to już dawno byś głodował wiesz wiesz otym , jak nie wiesz to nie pisz głupot tylko przemysl ty i inni co piszecie ok , po drugie karzdy może kupic sobie gospodarstwo i zobaczyc jakie są miody i jaki jest zysk , po trzecie kolego załuz firme i terz ubiegaj sie o dopłaty też możesz nie tylko rolnik bierze dopłaty dla twojej wiadomosci , firmy , gminy , rolnicy itd i tp biorą dopłaty więc przemysl drugim razem co piszesz a jak nie wiesz co i jak jest to porozmawiaj z ludzmi lub WCALE NIE ZABIERAJ GŁOSU BO NIE WIESZ CO PISZESZ, POZDRAWIAM .

  2. Burmistrzu, jak Pan porówna rozwój Słupcy do sąsiadującej 20 km dalej Wrześni ? ost. w Koninie na 90 urodzinach babci mojej żony jeden z wujków mówił że słyszał że Słupca to takie nijakie miasto które się w ogóle nie rozwija bo od lat wygląda tak samo.. zdziwiło mnie że jakiś 65 latek koninianin w ogóle zaczął mówic o słupcy, no ale szczerze mówiąc przyznałem mu rację , bo Słupca rozwija się w żółwim tempie jakby jakaś klątwa padła tutaj, i widzą to nawet okoliczne miasta – poza kilkoma blokami, obwodnicą czy brico, normalnych inwestycji ani widu ani słychu od lat.. wszyscy zapieprzają z rana do Konina, Poznania albo .. Wrześni

    1. Zgadza się. Wszystkie okoliczne powiaty wielkopolski rozwijała się gospodarczo, zdobywają inwestorów. Budowane są fabryki, osiedla mieszkaniowe. Słupca i cały powiat to sypialnia, milo i przyjaźnie ale bez perspektyw na rozwój. Taka sytuacja jest od lat. Trzeba zmienić taki samorząd-nie długo wybory!

  3. Ludzie ludzie co wy mówicie , ja jestem bez partyjny , a wy przez tyle lat co zrobiliście dla rolnictwa i dla gmin ?????? wielkie PSL szukacie poparcia ale nie szukajcie już u ROLNIKÓW pozdrawiam , ROLNIK.

  4. PS. TAKIE JAKIE SĄ WYPOWIEDZI , ODPOWIEDZI NA PYTANIA TO ŚWIADCZY NIE O ROLNIKACH TYLKO O LUDZIACH KTÓRZY RZĄDZĄ TYM KRAJEM I TAK JAK BRZMIĄ ICH WYPOWIEDZI TYLE WIEDZĄ O ROLNICTWIE I O ZARZĄDZANIU TYM KRAJEM , WIĘC NIE DZIWMY SIĘ ŻE POPARCIA SPADA IM ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *