Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Radna apeluje o utworzenie domów opieki dla osób starszych

O utworzenie tak zwanych „Domów wytchnieniowych” podczas sesji Rady Gminy Strzałkowo apelowała radna, Irena Maciejewska.

-Ja bym chciała zaapelować do wszystkich władz gmin, powiatów o to, żeby w każdej gminie względnie Powiecie znajdował się taki dom wytchnienioway dla osób leżących i potrzebujacych pomocy.

Żeby takie osoby mogły na jakiś czas przebywać w takim domu, żeby rodzina mogła po prostu trochę odpocząć, a te osoby miały pomoc. Sama się zetknęłam z taką sytuacją, ponieważ mama leży i naprawdę jest bardzo ciężko. Ze strony Gminy jest pomoc i ze wszystkich urzedów,

Na rehabilitację trzeba bardzo długo czekać, a w takich domach, które naprawdę są niezbędne, to mieliby ci chorzy opiekę i młodzi i starzy i może my w przyszłości również- mówiła podczas ostatniej sesji radna, Irena Maciejewska.

Co myślicie o tym pomyśle?


Najnowsze komentarze
 • hmmm, czyli radna dopiero zauważa problem, gdy on jej osobiście dotyczy? Czyli widzimy teraz czarno na białym, co powoduje, że radni czy osoby rządzące coś proponują i inicjują – osobiste doświadczenia i problemy. Jakoś przez prawie 20 lat bycia radną tego nie proponowała, dopiero, gdy jej mama leży. Co mają powiedzieć osoby, które mają takich chorych od wielu lat w domu?

  • Oczywiście ma Pan rację to mentalność każdej władzy poczynając od soltysa poprzez radnych miejskich,wojewódzkich,centralnych oni dostrzegają problemy społeczeństwa tylko wtedy kiedy dotknie to ich osobiście.Widzą tylko i wyłącznie swój interes a problemy reszty ważne są przed wyborami być może to specyficzna cecha narodowa.Czubek własnego nosa i najbliższych są najważniejsze.Niech popatrzy Pan na władze centralne oni interesują się nami przed wyborami a po najważniejsze są posady w spółkach Skarbu Państwa dla swoich.

   • Może radna by zauważyła że w Słupcy brakuje Centra Zdrowia Psychicznego

 • Bardzo dobrze, że pani radna porusza temat opieki nad osobami starszymi. Jesteśmy społeczeństwem starzejącym się i będą potrzebne domy opieki. Nasi rządzący, zarówno Ci u góry, jaki i Ci na dole, powinni już dawno tym problemem się zająć.

  • Opieka wytchnienia działa w Polsce od kilku lat. Radna dopiero się obudziła

   • Witam. Mam pytanie, gdzie jest taka placówka blisko nas ? Władza centralna rozdaje pieniądze na lewo i prawo, aby wygrać wybory, a brakuje rozwiązań systemowych. Brakuje nie tylko domów wytchnieniowych, ale domów opieki, państwowych żłobków, państwowych przedszkoli, stołówek dla uczniów itp.

   • A gdzie są takie miejsca w pobliżu Słupcy, bo nic nie wiem na ten temat?

Dodaj komentarz