Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Radna wnioskuje o przebudowę dróg powiatowych w Gminie Słupca

Interpelacje dotyczące przebudowy dwóch dróg powiatowych w Gminie Słupca złożyła radna, Anna Kusiołek.

Chodzi o odcinki Cienin Kościelny – Cienin Perze – Cienin Zaborny oraz Cienin Kolonia do granicy powiatu.

-W związku z bardzo złym stanem nawierzchni na drodze powiatowej nr 3065P Cienin Kościelny – Cienin Perze – Cienin Zaborny wnioskuję o wprowadzenie do budżetu na rok 2022 wykonanie projektu przebudowy w/w drogi wraz z chodnikami oraz jego realizację.

Stan nawierzchni drogi jest tragiczny, co stwarza realne zagrożenie dla jej uczestników. Droga jest cała spękana a cząstkowe naprawy już nie przynoszą żadnego rezultatu. Powyższym odcinkiem drogi uczęszczają mieszkańcy okolicznych miejscowości do ośrodka zdrowia, Kościoła, cmentarza, dzieci idą do szkoły, przedszkola.

Droga ta począwszy od miejscowości Cienin Kościelny łączy się z drogę powiatową 3062P z drogą krajową K92. Duży ruch pojazdów stwarza bezpośrednie niebezpieczeństwo dla pieszych, rowerzystów oraz pozostałych uczestników drogi- czytamy w pierwszej z interpelacji.

-Stan nawierzchni drogi jest krytyczny i zagraża bezpieczeństwu ich użytkownikom. Notorycznie tworzą się ogromne ubytki, które nie ma możliwości już naprawić, ponieważ droga jest cała spękana i rozpada się.

Codziennie podążają tędy dzieci do szkoły, spacerują matki z dziećmii osoby starsze, przez co narażone są na niebezpieczeństwo.

Na tym odcinku jest duże natężenie ruchu z uwagi na dojazd w kierunku Przyjmy, Goliny, Kazimierza Biskupiego. Corocznie zwiększa się ilość pojazdów poruszających się po jezdni, zwiększa się ruch pieszych, którzy korzystają z drogi, szczególnie po zmroku w warunkach mocno ograniczonej widoczności-pisze radna Kusiołek w uzasadnieniu swojego drugiego pisma.


Najnowszy komentarz
  • Bardziej potrzebna jest przebudowa drogi powiatowej Cienin Zaborny-Pokoje przy której mieszkają dziesiątki mieszkańców. Stan tej drogi jest tragiczny , brak poboczy , jesiony , lamy uliczne pochowane w gałęziach drzew a pochodzące z lat 80, oprócz mieszkańców lokalnych miejscowości jest tam bardzo duży tranzyt posiadaczy działek letniskowych którzy upodobali sobie tą drogę jako dojazd ze zjazdu z autostrady mieszkańcy województwa łódzkiego, oraz mieszkańcy południowej Wielkopolski i Dolnego Śląska jadący przez Gizałki i Zagórów dalej Ląd i Lądek. Gdy przejazd kolejowy jest zamknięty kolejka oczekujących siega 200 m. Spacer czy poruszanie się rowem po tej drodze to igranie że śmiercią. Do tej pory na tej drodze zginęły x tego co pamiętam dwie osoby. Ile osób jeszcze musi zginąć żeby starostwo uwzględniło w swoich planach przebudowę tej drogi????

Dodaj komentarz