Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Radni Słupcy zgodni w sprawie budżetu na 2023 rok

Jednogłośnego poparcia dla projektu budżetu na 2023 rok udzieli miejscy radni podczas czwartkowej sesji.

Jego prognozowane dochody mają się zamknąć w kwocie 60.946.103,22 złotych, a wydatki w kwocie 65.690.299,94 złotych. Daje to deficyt w wysokości 4.734.196,72 złotych oraz zaciągnięcie przez miasto kredytu w kwocie 2 milionów 812 tysięcy 705 złotych.

-W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład będzie na terenie miasta realizowane są zadania „Zagospodarowanie terenów nad Jeziorem Słupeckim” na które pozyskaliśmy 4.242.084,06 złotych oraz zadanie „Rewitalizacja słupeckiego rynku”, na które pozyskano kwotę 4.275.795 złotych.

Czekamy na rozstrzygniecie wniosków  złożonych do Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ul. Alei 1000-lecia, ul. Róży i 3 Maja oraz wniosku dotyczącego doposażenia szkół w zakresie edukacji związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i przejść dla pieszych na terenie miasta. Ponadto  wzorem lat ubiegłych zamierzamy pozyskiwać wszystkie dostępne środki zewnętrzne na wsparcie wykonania naszych zadań bieżących i inwestycyjnych- mówił podczas sesji burmistrz, Michał Pyrzyk.

W ramach wydatków inwestycyjnych uwzględnione zostały między innymi wkład własny na zakup projektora kinowego laserowego, przebudowę ulicy Fabrycznej, Placu Parysa i ulicy Sukienniczej, projekt przebudowy ulic: Czarnieckiego, Sobieskiego, Kmicica, Bohuna, Zamoyskiego, Nowowiejskiego, Smugowa zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego typu Bus dla OSP Słupca w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok, budowę rozproszonych instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Miejskiej Słupca wraz z usługą bilansowania energii elektrycznej

Ponadto w budżecie zabezpieczono środki na wykup gruntów, zakup aktualizacji oprogramowania LEX, zakup mini ciągnika – kosiarki, zakup boksów dla zawodników i opieki medycznej – stadion, wpłatę na rzecz związku gmin na dofinansowanie rozbudowy schroniska oraz kontynuację dotacji na likwidację niskosprawnych źródeł ciepła i zastąpienia ich źródłami proekologicznymi.

Wszyscy radni głosowali za projektem budżetu na 2023 rok.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *