Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Radni za likwidacją Przedszkola w Piotrowicach

Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Słupca radni podjęli uchwałę dotyczącą zamiaru likwidacji przedszkola w Piotrowicach.

Przed obradami w okolicach budynku pojawili się mieszkańcy, żeby protestować w obronie swoich szkół. Choć pozostałe punkty dotyczące reorganizacji oświaty, zgodnie z przewidywaniami zostały wycofane, to jednak ten dotyczący przedszkola w Piotrowicach pozostał. O wyrzucenie wspomnianej uchwały z porządku obrad apelowała radna, Katarzyna Błaszczyk, która przedstawiła pismo rodziców w tej sprawie.

-Idea społeczeństwa obywatelskiego zakłada współudział obywateli w kształtowaniu życia społecznego. Z przykrością stwierdzamy, że zaniepokoił nas brak oficjalnej informacji o zamiarze likwidacji przedszkola, do którego uczęszczają nasze dzieci oraz brak jakiejkolwiek możliwości wyrażenia naszego stanowiska wobec decyzji, która bezpośrednio ma dotyczyć nie tylko nas i naszych dzieci, ale również naszego lokalnego środowiska- czytamy we wspomnianym dokumencie.

-Jednostronne, niepełne i niezupełnie zgodne ze stanem faktycznym informacje przedstawione w uzasadnieniu projektu pomijają całkowicie dobro dzieci zarówno tych, które już uczęszczają do naszego przedszkola, jak i tych, które mogłyby w przyszłości do niego uczęszczać oraz nic dają radnym podstaw do odpowiedzialnego podjęcia decyzji. W uzasadnieniu podano zaniżoną liczbę dzieci uczęszczających aktualnie do przedszkola. Radni, podejmując decyzję co do dalszego funkcjonowania tej placówki powinni mieć obiektywne i rzeczywiste informacje zarówno o jego stanie technicznym, funkcjonowaniu a także prognozach na przyszłość- tłumaczom rodzice.

 

 

-W 2021 r. w Piotrowicach i bliskiej okolicy nastapił dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego . W nowo budowanych domach mieszkają lub niedługo zamieszkają przede wszystkim młodzi ludzie, co niewątpliwie spowoduje w niedalekiej przyszłości znaczne zwiększenie zapotrzebowania na opiekę nad dziećmi w wieku przedszkolnym w naszej miejscowości.W obecnej sytuacji argumentowanie konieczności likwidacji przedszkola w Piotrowicach „analizą liczby dzieci w przedszkolu w okresie ostatnich lat oraz „przyzwyczajeniami ukształtowanymi przez lata” jest bezpodstawne, całkowicie bezzasadne i wprowadza radnych w błąd- czytamy dalej w piśmie złożonym na ręce radnych Rady Gminy.

-W rzeczywistości jedyne, co Gmina proponuje naszym dzieciom w projekcie likwidacji naszego przedszkola, to wyrwanie dzieci ze środowiska, w którym się dobrze czują, uczą i wychowują, dowóz do innych przedszkoli w gminie oraz przebywanie w zatłoczonych salach przedszkola w Młodojewie. Dowóz dzieci w wieku przedszkolnym organizowany przez Gminę oznacza drastyczne pogorszenie ich dobrostanu wynikajace z konieczności dostosowania się przez mate dzieci do rytmu zapewnianego transportu. Niektóre dzieci z chorobą lokomocyjną źle znoszą podróż autobusem- piszą rodzice.

Ostatecznie podczas głosowania większość radnych poparła likwidację. Za byli: Jerzy Kopczyński, Artur Kuchowicz, Jan Kujawa, Hanna Smarzyńska, Mariusz Szczepaniak, Sławomir Wesołek, Józek Włodarczyk i Leszek Woźniak. Przeciw głosowali Katarzyna Błaszczyk, Leszek Michałowicz, Damian Piasecki, Joanna Przybylska i Kazimierz Spławski.Od głosu wstrzymali się Łukasz Graczyk i Agata Urbaniak.

Przedszkole ma przestać funkcjonować wraz z końcem roku szkolnego, a dzieci z placówki mają zostać przeniesione do szkoły w Młodojewie.

 

Kolejne podejście do reformy oświaty w Gminie Słupca. Decyzje na najbliższej sesji.


Najnowsze komentarze
 • Jako nowy młody mieszkaniec Piotrowic zapewniam, że moje dziecko pójdzie do przedszkola w Słupcy…. nie wiem czy ktokolwiek bierze pod uwagę przedszkole w Piotrowicach…

  • A sprawdzałeś? Bierze, bierze i to nie tylko ktokolwiek. Chodzi tam 16 dzieci, są zadowolone, rodzice też.

  • Owszem bierze :), moje pierwsze dziecko także uczęszczało do przedszkola prywatnego i wtedy uważałem, że to idealne rozwiązanie. Drugie dziecko ze względów finansowych poszło do przedszkola w Piotrowicach i ku mojemu zdziwieniu jest to przedszkole godne polecenia. Jest PRZYJAŹNI, dzieci traktowane są indywidualnie, znając ich predyspozycje, zdolności i problemy. Gdyby tylko gmina chciała wspomóc rodziców w remontach to i wizualnie mogło by przyciągać.

 • Panie Kopczyński to p.placa podatnicy by znajdował pan pomysły uwzględniające głosy wszystkich stron.Mowienie by to rodzice szukali rozwiązań jest zwykłą niegodziwością.Niechce się panu pracować lub może się pan wypalił to trzeba mieć trochę klasy i zrezygnować z funkcji.No chyba że koryto jeszcze nie dokonać wylizane.

 • Panie Kopczyński to p.placa podatnicy by znajdował pan pomysły uwzględniające głosy wszystkich stron.Mowienie by to rodzice szukali rozwiązań jest zwykłą niegodziwością.Niechce się panu pracować lub może się pan wypalił to trzeba mieć trochę klasy i zrezygnować z funkcji.No chyba że koryto jeszcze nie dokonca wylizane.

 • Około półtora miesiąca temu radni z ochotą przegłosowali uchwałę o podwyżkach dla siebie. Obciążyli budzet gminy podwyżką diet radnych ( z 697 zł na 1417,22 zł czyli o 103%; diety przewodniczacego z 1342 zł na 21470, 30 zł czyli o 60% ; uposażenia pani wójt z 12 086 zł na 17 010 zł czyli o ok. 40%). Rocznie więcej o co najmniej 130 tyś zł. Niewątpliwie w trosce o dobro radnych. Chwała bohaterom. Dziś radni zatroskani o budzet zagłosowali za odebraniem dzieciom przedszkola w Piotrowicach. Niewątpliwie w trosce o oszczędności w budżecie gminy i dobro dzieci. Chwała bohaterom.

  • Dobra riposta 💪 brawo

 • Ja też jako młody, nowy mieszkaniec Piotrowic zapisałem syna do molocha slupeckiego (prywatnego) . 35 dzieci w sali. Przeszedł przez okres przedszkolny gładko. Jak pytałem panie nauczycielki zawsze było wszystko wspaniale. Niestety jak poszedł do szkoły okazało się że przygotowanie przedszkolne jest delikatnie mówiąc przeciętne. Nadrabialiśmy to długo. Córkę trzy lata później zapisałem do Gminnego Przedszkola w Piotrowicach. Opieka i nauczanie na najwyższym poziomie. Córka mając 5 lat umie czytać i pisać. Na co dzień nie je „żarcia z pudełek” z najtańszego cateringu jak w Słupcy. Więc to nie jest tak że jak budynek wygląda słabo to znaczy że to badziewne wiejskie przedszkole. Polecam wszystkim młodym rodzicom Przedszkole Gminne.

Dodaj komentarz