Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Radny Gminy Słupca nagrodzony

W sali narad Urzędu Gminy Słupca Sławomir Wesołek otrzymał nagrodę Wawrzynu Pracy Organicznej w kategorii: „Praca na rzecz wspólnot lokalnych”.

-Sławomir Wesołek – organicznik lokalny, społecznik oraz dawca krwi. Jest Radnym Gminy Słupca obecnej kadencji. Zawodowo oddany jest pracy w Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy. Na co dzień jest czynnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilcznej, której był wieloletnim Prezesem.

Wawrzyn Pracy Organicznej to wyróżnienie przyznawane przez Unię Wielkopolan dla działaczy i organizacji, za aktywny wkład w rozwój społeczny, gospodarczy i kulturalny Wielkopolski.

Nagrodę Sławomirowi Wesołkowi wręczył Prezes Unii Wielkopolan Paweł Leszek Klepka, który wspomniał, że nagroda jest bardzo prestiżowa, ponieważ co roku otrzymuje tylko 6 osób statuetkę, która jest wykonana ręcznie. Pan Sławomir odebrał gratulację m.in. od Przewodniczącej Kapituły prof. dr hab. Agnieszki Ziomek oraz od władz gminy Słupca – Pani Wójt Grażyny Kazuś oraz od Przewodniczącego Rady Gminy Słupca Jerzego Kopczyńskiego.

W związku z tak ważną uroczystością, jaka miała miejsce w Urzędzie Gminy Słupca, Wójt zaprosiła Nikolę Gajdę, która podzieliła się z gośćmi swoim talentem. Nikola jest uczennicą Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni, a jej pasją jest malarstwo. Mimo swojego młodego wieku Nikola już staje się organicznikiem, ponieważ swoje prace oddaje na licytacje charytatywne. W tym roku szkolnym młoda artystka otrzymała stypendium artystyczne za szczególne osiągnięcia w konkursach plastycznych, fotograficznych i wzorowe zachowanie, które jest przyznawane przez Wójta Gminy Słupca.

Bohaterom tej uroczystości składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów- czytamy na stronie Urzędu Gminy.


Najnowszy komentarz
  • System nagradzania jak za czasów komuny, czas na połączenie gminy ze starostwem i eliminacja ciepłych posadek.!!!!

Dodaj komentarz