Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Radny pyta o parking przy nowej siedzibie KRUS

O planowane miejsca parkingowe przy nowym budynku Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pyta radny, Marcin Pietrzykowski.

Nowa siedziba ma powstać przy ulicy Wojska Polskiego, o czym pisaliśmy TUTAJ. Pismo w tej sprawie do placówki skierował słupecki radny.

-W związku z ukazanymi informacjami w lokalnych portalach informacyjnych na temat budowy nowej siedziby PT KRUS w Słupcy, w rejonie ulicy Wojska Polskiego zwracam się 
z zapytaniem dotyczącym miejsc parkingowych przy budowie nowej siedziby. Czy planujecie Państwo powstanie wydzielonego parkingu dla klientów siedziby PT KRUS oraz jaka ilość miejsc będzie przewidzina dla osób odwiedzająych placówkę.

W chwili obecnej rejon w/w ulicy jest już dosyć mocno obciążony przez auta pracowników i petentów istytycji zlokalizowanych wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. Każde dodatkowe pojazdy, które będa zaparkowane wzdłuż ulicy będą powodować problemy komunikacyjne dla mieszkańców pobliskich ulic: Jeziornej, Krzywej, Wojska Polskiego, Powstańców Wielkopolskich. Rejon w którym ma powstać nowa siedziba grniczy 
z terenami rekreacyjnymi, gdzie występuje wiele nasadzeń drzew i roślin.

Czy planujecie Państwo również nowe nasadzenia, tak aby wkomponować się neutralnie w już istniejacą okolicę? Ponadto tereny za tzw. Bursą Szkolną, w okresie zimowym (gdy spadnie śnieg) są wykorzystywane rekreacyjnie przez rodziców z dziećmi. Czy będzie nadal możliwość, aby korzystać z tych terenów?Proszę o pozytywne ustosunkowanie się do mojego pisma-czytamy w piśmie Marcina Pietrzykowskiego.

 

Działką na nową siedzibę KRUS-u przekazana

 

KRUS odpowiada radnemu w sprawie miejsc parkingowych przy nowej siedzibie

 


Najnowsze komentarze
 • Mieszkańcy mają trudności z przejechaniem ulicami wspomnianymi przez Pana radnego. Pełno aut na chodnikach jest parkowane. Trudno przejechać i przejść. Przybywa instytucji, tylko nie parkingów. Pusty teren za ogrodzeniem, przy Szkole Specjalnej radzimy przeznaczyć na parkingi. Poza tym, jakby było dla mieszkańców dobrze, gdyby KRUS był zlokalizowany w budynku po dawnej szkole nr 5., przy Biedronce. Powiat sprzedał prywatnemu inwestorowi budynek.

 • Może niech każdy się zajmie tym, co do niego należy. Pan radny Pietrzykowski jako funkcjonariusz policji przypilnuje porządku i prawidłowego parkowania, a decyzje o tym kto i gdzie ulokuje nową siedzibę KRUS pozostawi właściwym instytucjom. Pozdrawiam

  • Racja Panie Starosto. Pozdrawiam ..

 • Radny Pietrzykowski nie kwestionuje decyzji o lokalizacji siedziby KRUS, ani też nie uzurpuje sobie prawa do podejmowania takiej decyzji. Nie kwestionuje też uprawnień władzy powiatowej do podjęcia decyzji w tym temacie. Jako radny miejski ma prawo pytać o sprawy istotne dla mieszkańców miasta. Robi dokładnie to, co do niego należy. Z czym ma więc pan problem panie starosto? Z zapytaniem o parking i nowe nasadzenia?

  • Do zadanych pytań nijak pasuje prośba o pozytywne rozpatrzenie. Pan radny wskazuje, że ma problemem z ruchem drogowym, którego nie rozwiązał, mimo kilku kadencji radnego! Teraz szuka, póki co, wyimaginowanego kozła ofiarnego całej sytuacji.

   • Jakie kilka kadencji? To pierwsza kadencja dla Marcina Pietrzykowskiego. Poza tym radny Pietrzykowski napisał o pozytywnym ustosunkowaniu a nie pozytywnym rozpatrzeniu. Jak się dobrze zastanowisz, to dostrzeżesz różnicę. Jest ledwo dostrzegalna, ale jednak jest.

 • Nie wytrzymał, zawsze coś mu z butów wyjdzie. Były „zakute łby”, „do Berlina”, teraz kolejna arogancka wypowiedź. A miał szansę milczeć …

  • Niektórzy tak niestety mają… Wbiją szpilę, a na koniec pozdrowią, bo myślą, że mają z idiotami do czynienia.

Dodaj komentarz