Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Radny Włodarczyk apeluje o środki na kapitalny remont gminnych dróg. „Dziura dziurę wypycha”

O pochylenie się nad tematem pozyskiwania środków na przebudowę dróg w Gminie Słupca apelował radny, Józef Włodarczyk.

-Chce skierować prośbę nie tyle do pani wójt, co do nas panie i panowie radni. Zróbmy coś, żebyśmy w końcu mieli pieniądze na kapitalny remont naszych dróg. Te które były zrobione 20, 30 lat temu nie nadają się już nawet do łatania tylko do kapitalnego remontu.

Musimy podejmować takie decyzję, żeby znalazły się pieniądze na kładzenie nowych nawierzchni, bo dojdzie do tego, że nowe osiedla się będą u nas budować, a za starych wiosek się ludzie będą wyprowadzać. Nie będzie możliwości dojazdu, bo dziura dziurę wypycha. Jak patrzę na drogę od Słupcy przez Różę przez Koszuty Parcele aż do drogi kleczewskiej, to jest tragedia.

Tu mam prośbę do radnych żebyśmy w końcu zaczęli gdzieś szukać konkretnych pieniążków, bo z Funduszu Sołeckiego się nie da tego naprawić- mówił podczas sesji radny.

 

FOTO: eSesja Gmina Słupca

2 odpowiedzi

  1. Po co naprawiać jak można frezować lub stawiac znaki .Tak do tego podchodzi powiat a dziury zasypuje się po deszczu i tylko te powyżej 40 cm bo mniejsze po co albo komu się chce przykład Cienin Pokoje Koszty

  2. O drogi gminne oczywiście czas najwyższy zadbać- racja droga na Róży jest za wąska i w kiepskim stanie. Jeszcze jedna sprawa wymaga gruntownych remontów…mieszkania komunalne. Czas by o tych lokatorów tez zadbać oby nie doszło do tragedii. Albo pobudować im jeden bloczek i wszystkim zapewnić bezpieczne lokum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *