Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Rajd rowerowy z Powiatem Słupeckim

Wydział Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego w Słupcy był organizatorem rajdu rowerowego pn. „Rajd rowerowy – Piękny nasz Powiat Słupecki”.

W słoneczną 150 cyklistów wyruszyło drogami naszego powiatu, aby spotkać się na mecie w m. Salamonowo gm. Ostrowite.

Wielką pomocą w bezpiecznym przeprowadzeniu rajdu służyli funkcjonariusze Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Słupcy oraz rowerzyści z grupy SGR Racing Team.

Trasa rajdu przebiegała, w większości, pobocznymi, ale asfaltowymi drogami naszego powiatu, tym samym była bezpieczna /Słupca – Róża – Korwin – Józefowo – Mieczownica – Giewartów – Gostuń – Sienno – Siernicze Wielkie – Siernicze Małe – Salamonowo/. Cykliści wystartowali z placu przy Starostwie Powiatowym w Słupcy, gdzie na stracie otrzymali „rajdowy pakiet”: dzwonek rowerowy z mapką, bon na wyżywienie oraz test wiedzy, który jednocześnie był kuponem służącym do rozlosowania nagród na mecie.

Wspaniała pogoda zdecydowanie uatrakcyjniła niedzielny rajd, który w ocenie jego uczestników znowu udał się wyśmienicie.Jako organizatorzy bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rowerzystom za bezpieczne i odpowiedzialne zachowania na drodze.

Bardzo dziękujemy funkcjonariuszom KPP Słupca za zabezpieczenie ruchliwych skrzyżowań. Policjanci ze słupeckiej Komendy Policji w tym dniu przeprowadzali działania profilaktyczne skierowane do osób poruszających się jednośladami – w akcji pod nazwą ROAD SAFETY DAYS, w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Nieocenioną pomocą, jak zawsze, służyli rowerzyści ze słupeckiej grupy SGR Racing Team, którzy wyznaczyli trasę rajdu, a także, w bezpiecznych odstępach, prowadzili grupy uczestników rajdu. Bardzo za tę pomoc dziękujemy!

Na mecie, przy Restauracji Sosnova, pełen relaks w promieniach wrześniowego słońca i przepięknych okolicznościach przyrody: wspólny posiłek, rozmowy, wypoczynek a na „deser” rozlosowano atrakcyjne nagrody.

Szczęście w losowaniu trzech rowerów uśmiechnęło się do Martyny Wróblewskiej, Hieronima Tarczyńskiego i Grzegorza Grześkiewicza – mieszkańców Słupcy. Kaski rowerowe wylosowali: Ireneusz Dąbek ze Strzałkowa, Martyna Struszczyk ze Słupcy i Mateusz Czerniak z Kosewa.

Pyszny obiad z deserem przygotowała firma cateringowa „Catering Anna” Anna Czarkowska z Ostrowitego. Bardzo dziękujemy!

Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ.

 

TEKST/FOTO: Powiat Słupecki


Najnowszy komentarz
  • Hasło rajdu strasznie ubogie i proste..

Dodaj komentarz