Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Rajdem zakończyli lato w Strzałkowie

Mimo niesprzyjającej pogody blisko 50 osób wzięło udział w rajdzie rowerowym na zakończenie lata.

W trosce o bezpieczeństwo uczestnicy podzieleni zostali na mniejsze grupy, każdy otrzymał też odblaskową kamizelkę. Trasa liczyła ok. 15 kilometrów, ale po drodze na rowerzystów czekały zadania do wykonania. W schronisku dla zwierząt w Katarzynowie musieli wykazać się znajomością ras psów, w Janowie siłą i sprawnością fizyczną, a na mecie w Kornatach znajomością wielkopolskiej gwary. Na zakończenie na wszystkich czekały poznańskie pyry z gzikiem.

Choć rywalizacja była zacięta, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Za udział w rajdzie wszyscy otrzymali upominki, a drużyna, która najlepiej poradziła sobie z zadaniami, puchar Wójta Gminy.
Dodatkowo, przed rozpoczęciem rajdu oraz na mecie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Słupcy po raz kolejny przeprowadzili akcję znakowania rowerów.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację rajdu, a w szczególności: Karolinie Kanabus wolontariuszce ze schroniska dla zwierząt w Katarzynowie za przeprowadzenie zadania, sołtys sołectwa Janowo – Annie Ruszkowskiej i paniom, które przygotowały słodki poczęstunek, Stowarzyszeniu Kobiet Razem z Kornat oraz radnej Beacie Zimniewicz za posiłek na mecie, a także druhom z OSP Strzałkowo i OSP Kornaty.

 

 

TEKST/FOTO: GOKiS Strzałkowo


Brak komentarzy

Dodaj komentarz