Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Razem dla Powiatu” prezentuje swoich liderów. Parus i Przygoński na czele listy w Zagórowie i Lądku.

Poznaliśmy już nazwiska kandydatów  komitetu „Razem dla Powiatu”, którzy bedą chcieli zdobyć mandaty radnych z pierwszych miejsc na swoich listach.

– Metoda D’Hondta to metoda liczenia głosów w przeliczeniu na mandaty dla poszczególnych Komitetów Wyborczych.  Jej specyfiką  jest fakt, że jeden bardzo silny kandydat może uzyskać dwa mandaty.

Zgodnie z tą logiką mandat może pełnić osoba, która nie uzyskała zdecydowanego poparcia elektoratu, a została wprowadzona przez lidera Komitetu Wyborczego. Tak się stało w Zagórowie w ostatnich Wyborach Samorządowych. Z listy PiS do Rady Powiatu weszło dwóch radnych dzięki głosom lidera .

W Wyborach Samorządowych 2024 do walki z D’Hondtem w Zagórowie, projekt „Razem dla Powiatu” poprowadzą liderzy listy:  dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie  Łukasz Parus i Andrzej Przygoński, były dyrektor Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Trąbczynie.

Jak już informowaliśmy, w Słupcy liderem listy będzie były dyrektor LO w Słupcy, Tadeusz Raczkowski, a w Strzałkowie wójt, Dariusz Grzywiński.  Z kolei w okręgu Orchowo/Ostrowite Powidz o mandat powalczy obecny wicestarosta Czesław Dykszak, a w Gminie Słupca, radna Rady Powiatu, Aleksandra Kazuś – Wróblewska – czytamy w przekazanej informacji „Razem dla Powiatu”.

 

Grzywiński i Raczkowski liderami list „Razem dla Powiatu” w Słupcy i Strzałkowie

13 odpowiedzi

 1. Ludzi znamy, tylko programu nie znamy. Naprawdę, Pan Mikołaj Niezbecki wyemitował film z sentencją „czas na młodych”, tylko pytamy, co chce zrobić. Bo jakoś zapomniał powiedzieć. Tata Niezbecki też był w Radzie Powiatu. Szedł z myślą, że po Pani Wiśniewskiej zmieni funkcjonowanie szpitala. Pytam, co zrobił? Szpital zadłużony, brak lekarzy, i teraz czas na zmianę? Już mamy dosyć tych sloganów.

 2. Nareszcie ktoś z Zagórowa z głową, bo tych co mamy to porażka, dyrektor aparatczyk i doktor co nic nie robi dla Zagórowa taki radny bezradny. Popieram tych ludzi chętnie oddałbym głos na obu!

 3. Zaraz, zaraz – drogi do Zagórowa – czyli Słupca przez Jaroszyn, most w Lądzie, droga na Wymysłowie, chodnik w Łukomiu – to powiat robił i radny dyrektor za tym chodził – gdyby się o to nie starał to cała kasa poszłaby na Strzałkowo lub Powidz. Pomijam opcje polityczne – w tych wyborach głosuje się na człowieka – nie na partie i nie trzeba go lubić ale patrzeć co zrobił.

 4. Droga na Wymysłowie? chyba na Słupeckiej! A droga do Słupcy od mostu w stronę Słupcy zrobiona a najgorszy odcinek zostawiony. Głosuje na człowieka? -komitety partyjne są do powiatu i proszę tu nie bajerować! Poza ulicą Słupecką i Łukomiem przez te 5 lat nic nie załatwił a doktorku nie wspomnę!

 5. A mnie się zdaje, że pinindzy to dla gminy już nie będzie bo opcje partyjne w Wa-wie zmienione. Trzeba być regionalnym patriotą.

 6. Panie Alek! To nie pan dyrektor nad tymi drogami chodził tylko radny z opcji, która teraz jest do góry. Radny 10 kadencji (gminny i powiatowy). Pewnie wszyscy wiedzą o kim mowa…. To on starał się i wystarał te drogi! Najlepiej przypisać sobie czyjeś zasługi i starania.

 7. Co to za komitet „Razem Dla Powiatu”? Proponuję kandydatom określić się dla wyborców, żeby w przyszłości wiedzieli czy głosują na człowieka prawicy PO lub SLD. Powinni mieć wiedzę, że oddanie głosu może wiązać się w konsekwencji z poparciem dla opcji nielubianej przez tego wyborcę. Świadczy o tym chociażby obecna koalicja w powiecie PiSu z ludźmi z komitetu Razem Dla Powiatu…

 8. I też tego radnego szanuje ale obecnie nie był w zarządzie a nie oszukujmy się że skoro przez tyle kadencji nie dał rady tego zrobić ( również gdy jego koledzy partyjni rządzili w Warszawie a on był w zarządzie ) to w ostatniej kadencji mu się to właśnie udało .

 9. Teraz wszędzie się udawało bo chłopaki z PIS-u wszędzie rozdawali pieniądze, natomiast starania również odbywały się w tzw. kuluarach… w ramach współpracy i wspólnego wysiłku dla poprawy dróg na terenie gm. Lądek i Zagórów.

 10. Panie Obywatelu,

  pozwolę sobie sprostować: hasło na spocie to „Czas na zmianę. Czas na nowe.” Nie odnosi się ono w żaden sposób do wieku kandydujących. Mamy na listach zarówno osoby nowe w lokalnej polityce (proszę spojrzeć chociażby na naszą listę z okręgu miasto Słupca) jak i doświadczonych samorządowców i wierzę, że takie połączenie jest w stanie wprowadzić pozytywną zmianę w naszym powiecie.

  Temat szpitala nie jest łatwy: na kadencje 2018-2024 przypada jego znaczna rozbudowa (czy zasadna to temat na dłuższą dyskusję w osobnym wątku) ale także pandemia COVID-19. Są też kwestie całkowicie poza zasięgiem samorządów a które reguluje NFZ. Jeśli prześledzi Pan działalność Rady z ostatnich kilku lat, to mój Tata był jednym z aktywniejszych Radnych, szczególnie z racji wykonywanego zawodu zwracający uwagę na problemy szpitala i szczerze go podziwiam za chęć walki, mimo być może słabszej siły przebicia jako osoba „spoza układu”.

  Co do naszego programu: jest dostępny na naszej stronie internetowej. Nie wiem jaki jest regulamin TwojaSłupca co do linków zewnętrznych, więc proszę sprawdzić na moim FB – jest tam link do programu i więcej konkretów :)

  Serdecznie pozdrawiam,
  Mikołaj Niezbecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *