Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Razem można więcej!

Skuteczne, pomysłowe i niezwykle zaangażowane- to tylko niektóre z określeń opisujących Stowarzyszenia Kobiet „Razem” z Kornat. Panie podczas Walnego Zebrania podsumowały wczoraj drugi rok swojej działalności.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości, a zarazem serdecznych przyjaciół stowarzyszenia. Byli wśród nich, m.in. wójt gminy Strzałkowo, Dariusz Grzywiński; prezes Ludowego Banku Spółdzielczego w Strzałkowie, Tadeusz Krotoszyński; prezes OSP Kornaty, Andrzej Kasprzyk, sołtysi Tadeusz Dostatni i Tadeusz Kasprzyk; czy kierownik Posterunku Policji w Strzałkowie, Michał Malinowski. To właśnie ich pomoc, co wielokrotnie podkreślał zarząd stowarzyszenia, pozwala realizować zakładane cele i tak dobrze funkcjonować tej organizacji.

Sama pomoc sponsorów i przyjaciół stowarzyszenia na niewiele by się jednak zdała gdyby nie zaangażowanie zrzeszonych w nim kobiet, a tego z pewnością im nie brakuje. – Po pierwszym roku działalności w lokalnym środowisku przyszły kolejne wyzwania, którym w miarę naszych możliwości starałyśmy się sprostać. Jednym z wielu zadań stowarzyszenia jest praca na rzecz dzieci i młodzieży oraz integracja pokoleń, dlatego rok 2013 rozpoczęłyśmy od zorganizowania balu karnawałowego dla dzieci, na którym pociechy bawiły się razem ze swoimi rodzicami i dziadkami – mówiła w sprawozdaniu z działalności Kinga Janaszak, wiceprezes stowarzyszenia.

Kolejną inicjatywą stowarzyszenia w 2013 roku był Dzień Kobiet, na który 8 marca do sali OSP w Kornatach przybyło 115 pań w różnym wieku, z różnych zakątków powiatu słupeckiego i nie tylko. Stowarzyszenie nie zapomniało również o mamach, organizując dla nich Dzień Matki, podczas którego każda z pań otrzymała skromny upominek. Spotkanie dopełnił występ artystyczny w wykonaniu lokalnej młodzieży.

Wielkim sukcesem Stowarzyszenia Kobiet „Razem” było w ubiegłym roku włączenie się do projektu „Wielkopolska Odnowa Wsi” finansowanego z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Dzięki temu zakupiono 60 krzeseł do sali OSP w Kornatach, oraz 3 stoły, 8 ławek i 2 kosze na śmieci, które mają służyć przy okazji imprez plenerowych.

Wśród pozostałych inicjatyw stowarzyszenia nie można zapomnieć również o wyjeździe do teatru dla 50- osobowej grupy dzieci i młodzieży, pomocy przy organizacji dożynek parafialnych oraz bardzo udanych zabawach: andrzejkowej i sylwestrowej.
Zebranie było też okazją do wręczenia pamiątkowych dyplomów. Tytuł Honorowego Członka Stowarzyszenia w uznaniu za osobisty wkład w lokalnym środowisku oraz za krzewienie kultury i tradycji regionu otrzymały: Barbara Karnafel, Janina Sulkowska, Agnieszka Dostatnia i Danuta Gęgotek.

Zorganizowaniem walnego zebrania, udekorowaniem sali i stołów oraz przygotowaniem słodkiego poczęstunku zajęły się: Kinga Janaszak, Maria Filipowska, Bożena Marszałek, Irena Maroszek, Monika Waszak, Kaja Skorniak, Barbara Śniegowska, Marita Grądziel, Elżbieta Stawniak i Gabriela Kamińska. Zarząd składa też szczególne podziękowania za pomoc Filipowi Skorniakowi i Bartoszowi Piaseckiemu.

Kolejna impreza organizowana przez stowarzyszenie już 1 czerwca. Na placu przed salą OSP w Kornatach odbędzie się Biesiada Rodzinna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie m.in. gry, zabawy, ognisko z kiełbaskami i wielkopolskie „pyry z gzikiem”. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *