Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Razem można wiele

Prawdziwe tłumy bawiły się podczas I Parafialnego Festynu Rodzinnego w Strzałkowie. Impreza przyciągnęła na plac za plebanią całe rodziny, a każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Propozycja zorganizowania festynu padła kilka miesięcy temu, na jednym ze spotkań tutejszego Duszpasterstwa Młodzieży „Kotwica”- tłumaczy ks. Michał Grupa, wikariusz strzałkowskiej parafii.

 

 

Pomysł chwycił od razu i młodzież zabrała się do pracy. Dzięki mobilizacji mieszkańców udało się zebrać kilkaset fantów, które trafiły na loterię, przygotowano domowe ciasta, zorganizowano zabawy dla dzieci i ciekawe stoiska, jak choćby wioska misyjna, czy punkt poboru krwi. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały z kolei lokalne zespoły muzyczne oraz podopieczni Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Gminy Strzałkowo. Efektu końcowego nie udałoby się jednak osiągnąć gdyby nie wsparcie sponsorów oraz samorządu.

Dariusz Grzywiński, wójt gminy Strzałkowo

 

 

W organizację festynu aktywnie włączyło się także strzałkowskie Stowarzyszenie Rozwinąć Skrzydła. W intencji wszystkich ofiarodawców i osób, które pomogły w jego przeprowadzeniu, 28 września o 16:00 w kościele św. Doroty w Strzałkowie, odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz