Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Razem przeciw przemocy”

Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie z Zespołem Szkół Zawodowych w Słupcy wraz z partnerami rozpoczęła realizację kolejnej edycji projektu „Razem Przeciw Przemocy”. Głównym celem przedsięwzięcia są oddziaływania profilaktyczno-edukacyjne, zwiększające świadomość młodzieży na temat przemocy oraz kształtowanie i promowanie prawidłowych postaw moralnych wobec problemu.

Młodzi ludzie uczestniczą w licznych wykładach i warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli różnych instytucji zajmujących się wspomnianą problematyką. Uczniowie podczas szkoleń, dzięki współpracy wielu instytucji, otrzymują kompleksową wiedzę dotyczącą przeciwdziałania przemocy. Wzorem lat ubiegłych w projekt włączyły się m.in. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupcy i Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Słupcy.

 

 

W minionym tygodniu pierwsze z cyklu zajęć przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy mł.asp. Joanna Wolińska oraz sierż.sztab. Marcin Dębowski. Funkcjonariusze przekazali uczestnikom projektu informacje z zakresu polskiego prawa i odpowiedzialności karnej za stosowania przemocy, wskazali w jaki sposób i gdzie pokrzywdzeni mogą szukać pomocy, tłumaczyli na czym polega rola dzielnicowego podczas prowadzenia procedury Niebieskiej Karty.

Aby zobrazować problematykę policjanci przygotowali filmy i prezentacje, uczniowie otrzymali materiały edukacyjne. Od października 2021 roku do maja 2022 roku zaplanowano konkursu na krótki film ujęty w formie multimedialnej.

TEKST/FOTO: Policja Słupca


Najnowszy komentarz
  • Kobieto po co Ci ta maseczka. Na pewno jesteś piękna, więc nie ukrywaj tego to nie Arabia Saudyjska!

Dodaj komentarz