Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Reaktywacja Klubu Seniora w Zagórowie

W MGOK w Zagórowie miało miejsce spotkanie z seniorami, podczas którego reaktywowano Klub Seniora. W zebraniu wzięło udział 18 osób, wybrano zarząd oraz ułożono plan działania na najbliższy kwartał.

Od lat 90-tych Klub Seniora prowadziła Halina Cieślewicz. Później przewodnictwo przejęła Janina Malińska. Próbą reaktywacji zajął się także w grudniu ubiegłego roku nauczyciel i muzyk Wojciech Grzeszczak. 
8 kwietnia pracownicy MGOK zorganizowali spotkanie, aby dowiedzieć się, jakie są oczekiwania emerytów i rencistów z terenu gminy Zagórów względem Domu Kultury i co mogą dla nich zorganizować. Zaproszeni podzielili się pomysłami i refleksjami. Na tablicy pojawiły się takie formy aktywności jak joga, zajęcia plastyczne, wycieczki, wyjazdy do teatru, opery, na basen i termy, koło szachowe i zajęcia z języka angielskiego. Ponadto wybrano zarząd Klubu Seniora. Przewodniczącą została Krystyna Szelewicz- Cichocka. Jej zastępcą i skarbnikiem Maria Zawal, a konsultantem do spraw organizacyjnych Halina Cieślewicz. Na spotkaniu ułożono też terminarz następnych przedsięwzięć. Wśród nich znalazły się między innymi udział w koncercie jazzowym w MGOK, uczestnictwo w uroczystości z okazji Dnia Matki i Ojca, czy też wycieczka autokarowa do Inowrocławia i Torunia.
 Klub serdecznie zaprasza wszystkich seniorów nie tylko z gminy Zagórów do wstąpienia w swoje szeregi.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz