To już pewne. Podczas słupeckich Dni Rodziny pobity został nowy Rekord Świata.
– Z ogromną radością gratuluję Wojciechowi Pruńskiemu oficjalnego rekordu świata w kategorii zanurzenia w lodzie. 31 maja 2026 roku na Promenadzie słupeckiej im. bosmana Franciszka Szulczyńskiego, Wojciech Pruński spędzając w lodzie aż 5 godzin 8 minut i 2 sekundy, dokonał czegoś niezwykłego.
Dziś ten imponujący wynik został oficjalnie potwierdzony przez Record Holders Republic World Records and Super Human World Records i wpisany do światowego rejestru rekordów.
To wyjątkowe osiągnięcie jest dowodem niezwykłej siły charakteru, determinacji i konsekwencji w dążeniu do celu. Jesteśmy dumni, że ten rekord został ustanowiony właśnie w Słupcy, promując nasze miasto daleko poza granicami kraju. Trzymam kciuki za oficjalne potwierdzenie rekordu przez Księgę Rekordów Guinnessa.
Życzę dalszych sukcesów! Brawo, Wojciechu – informował burmistrz, Jacek Szczap.





