Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Rekordowe zainteresowanie

Rekordowa liczba 18 drużyn stanęła do rywalizacji w III Turnieju Piłki Nożnej poświęconym pamięci byłego piłkarza SKP Dariusza Ratajczaka. Zwyciężyła ekipa Studio Viva Września.

Zespoły rozlosowano do sześciu grup po trzy drużyny, a zawodnicy swoje spotkania rozgrywali na dwóch Orlikach przy ulicy Gajowej i Powstańców Wielkopolskich. Trzeci turniej okazał się być rekordowy, jeżeli chodzi o zainteresowanie ze strony uczestników.

Mariusz Rakowicz jeden z organizatorów i pomysłodawców imprezy

 

 

Już pierwszy mecz przyniósł niespodziankę, ponieważ ubiegłoroczny triumfator, czyli drużyna SKP i Przyjaciele uległa 0:1 ekipie Studio Viva Września. Jak się później okazało pucharu nie udało się jej obronić, a nawet wyjść ze swojej grupy. Zaraz po pierwszym spotkaniu delegacja organizatorów na czele z burmistrzem Michałem Pyrzykiem, żoną i córką Dariusza Ratajczaka udała się na cmentarz złożyć wiązankę kwiatów na grobie byłego słupeckiego piłkarza.

Po rozegraniu spotkań w grupach etap pucharowy rywalizacji dostarczył sporo emocji, a o awansie do dalszej fazy rozgrywek decydowały rzuty karne. Niestety nie brakowało ostrych zagrań, kontrowersji i przejawów niesportowego zachowania ze strony niektórych graczy. Najwięcej było ich w meczu o trzecie miejsce pomiędzy Relax Śnieżką Mielżyn, a Ergo Hestią kiedy przy stanie 2:0 dla Ergo niezadowolona z decyzji sędziego drużyna Relaxu opuściła boisko oddając mecz walkowerem.

W finale spotkała się drużyna Studio Viva Września, która od początku była jednym z faworytów do tytułu i Blaugrana Nekla, która z kolei dość niespodziewanie awansowała do ścisłej czołówki. Ostatecznie Viva zasłużenie wygrała w finale 3:0 i sięgnęła po tytuł. Organizatorzy wręczyli również nagrody indywidualne, jakimi był sprzęt sportowy dla najlepszego strzelca, zawodnika zwycięskiej drużyny Pawła Rydlińskiego, a także dla najlepszego bramkarza Piotra Łoboza z Ergo Hestii i zawodnika Daniela Szczepaniaka z Relax Śnieżki. Ponadto koszulkę Lecha Poznań z autografami zawodników jako nagrodę dla najlepszego obrońcy otrzymał gracz Studio Viva Września Igor Zieliński. Z kolei ufundowaną przez dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Dariusza Mielcarka nagrodę dla najmłodszego zawodnika turnieju odebrał Piotr Grudziński z  zespołu Platan Staw. Kolejny czwarty już turniej poświęcony pamięci Mycy za rok. Zapraszamy!

Organizatorzy imprezy serdecznie dziękują tym, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie oraz sponsorowali turniej. Są to:
-rodzina śp. Dariusza Ratajczaka: żona Mariola, syn Jarosław oraz córka Aleksandra.
-burmistrz Miasta Słupca Pan Michał Pyrzyk,
-dyrektor MOSiR Pan Andrzej Kończak z pracownikami,
-dyrektor MOS Pan Dariusz Mielcarek,
-prezes SKP Słupca Pan Robert Nadgrodkiewicz,
-radny Powiatowy Pan Szymon Grzywiński,
-Piotr Górny
-Masarnia Ksawerów Państwa Staśkiewicz i grillujący Marcin Staśkiewicz, Darek i Tomasz.
-Tomasz Zastawa, Piotr Górny, Damian Witek, Paweł Barański, Artur Kuchowicz, Krystian Rybarczyk.
-Mirosław Bednarowicz, Jarosław Laube, Wiesław Banasiak.

 

Półfinały
Studio Viva Września – Ergo Hestia 1:0
Relax Śnieżka Mielżyn – Blaugrana Nekla 1:1 (2:3 rz.k.)

Mecz o III miejsce
Relax Śnieżka Mielżyn – Ergo Hestia 0:3 (w.o)

Finał
Viva Września – Blaugrana Nekla 3:0

1.Studio Viva Września
2.Blaugrana Nekla
3.Ergo Hestia
4.Relax Śnieżka Mielżyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *