Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Rekordowe Złote Gody

14 par z terenu miasta Słupca obchodzi w tym roku Złote Gody. Jubilaci, tradycyjnie spotkali się w słupeckim magistracie, gdzie burmistrz wręczył im medale za długoletnie pożycie małżeńskie.  
Uroczystość Złotych Godów to w Słupcy już tradycja. Małżonkowie chętnie biorą w niej udział, jednak w tym roku zainteresowanie było rekordowe. W sali Urzędu Stanu Cywilnego zjawiło się 13 par (jedna ze względu na problemy zdrowotne nie uczestniczyła), co jest o wiele wyższym wynikiem niż te w latach poprzednich. Byli wśród nich: Marianna i Ryszard Bogaccy, Irena i Jan Bogalscy, Bronisława i Józef Dzierżyńscy, Alina i Ryszard Główczyńscy, Jadwiga i Zygmunt Hałas, Zenobia i Kazimierz Hejna, Kazimiera i Kazimierz Hojnaccy, Janina i Henryk Klimczakowie, Halina i Stefan Parus, Marianna i Ryszard Pawłowscy, Kazimiera i Bogumił Stankowscy, Marianna i Czesław Suszka oraz Alina i Ryszard Tomczakowie.

Spotkania w słupeckim urzędzie są szczególne, ze względu na historie małżonków, które przygotowywane są przez ich dzieci oraz pracowników USC, a następnie odczytywane w obecności wszystkich par. W takich chwilach wspomnienia wracają.

Ryszard i Marianna Pawłowscy

 

 

Podczas spotkania pary otrzymały medale Prezydenta RP i symboliczne upominki, a na koniec burmistrz zaprosił wszystkich na uroczysty obiad. Wspólnym rozmowom i wspomnieniom nie było końca.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *