Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Rekordowy bieg w Cieninie

164 zawodników na starcie biegów dzieci i młodzieży, 58 na trasie rajdu Nordic Walking i 223 startujących w biegu głównym na 6 km. Łącznie 445 uczestników. Tak wyglądają rekordowe statystyki zorganizowanego po raz drugi w naszym powiecie Biegu „Cienińska 6”. 

Tym razem organizatorzy postanowili nieco zmienić datę rozgrywania zawodów. W tamtym roku pogoda nie oszczędziła uczestników i mimo wcześniejszego rozgrywania biegu i tym razem była ona nieco kapryśna. Wszyscy miłośnicy biegania niewiele sobie jednak z tego robili, a dobra atmosfera sportowej rywalizacji panowała w Cieninie od początku aż do samego końca imprezy. Tradycyjnie najpierw wystartowali najmłodsi, a zaraz potem uczniowie szkół podstawowych i  gimnazjum. Wśród tych ostatnich wygrał Łukasz Staszak z Rozalina, drugi był z kolei Krzysztof Brzeziński ze Słupcy, a trzeci Wiktor Nowak z Cieninia Zabornego. Wśród dziewczyn najszybsza była Paulina Górna z Ostrowitego. W rajdzie Nordic Walking na trasie 3 km ponownie jak przed rokiem, triumfował Mieczysław Andrzejewski z Czempinia z czasem 00:18:01. Najlepszym mieszkańcem naszego powiatu okazał się Ireneusz Fabiszak, który pokonał trasę z czasem 00:20:05 i zajął 5 miejsce. Kulminacyjnym momentem był bieg główny, którego start w tym roku został umieszczony w innym miejscu niż meta zawodów. Chociaż w Cieninie obecny był triumfator biegu z ubiegłego roku, to jednak nie miał on szans z innym wyjątkowym gościem. Cała Iimpreza odbyła się pod hasłem „Biegnij z Olimpijczykiem”. Był nim pochodzący z Wrześni Tomasz Szymkowiak, który trasę 6 km pokonał w kapitalnym czasie 18 minut i 45 sekund, ustanawiając jej nowy rekord i zwyciężając w całej imprezie. – Nasz gość specjalny Tomasz Szymkowiak pokazał klasę i nie oszczędzał się mimo, że miał dużą przewagę. Dziękujemy mu za promocję naszej wsi oraz całego regionu Słupeckiego- mówił pomysłodawca i dyrektor biegu Hubert Pokrop.

Najlepszym zawodnikiem z naszego powiatu z czasem 00:23:04 był Adam Król ze słupeckich Pasjonatów, a zawodniczką Beata Becelewska z wynikiem 00: 27:02. Po biegu wszyscy zawodnicy mogli posilić się smaczną grochówką oraz słodkościami. Nie zabrakło też stanowiska dla tych którzy chcieli zostać dawcami szpiku. Można było także spróbować swoich sił w konkurencji na popularnym wioślarzu w namiocie słupeckiego Fit Fun Clubu. Na koniec miała miejsce dekoracja najlepszych zawodników i zawodniczek, którzy oprócz pucharów otrzymali ciekawe upominki. Odbyło się również losowanie niemal 200 nagród wśród wszystkich uczestników cienińskiego biegania. –Wielkie podziękowania należą się pani wójt Grażynie Kazuś, pracownikom Urzędu Gminy w Słupcy, ale przede wszystkim kolegom strażakom i osobom które bezpośrednio były zaangażowane w pomoc przy zabezpieczeniu zawodów. Jeszcze raz podkreślę. Ta impreza nie udałaby się bez pomocy ludzi szczególnie z Cienina koleżanek i kolegów oraz sąsiadów strażaków których wkład było widać na każdym kroku. Odebrałem wiele gratulacji i ciepłych słów od wielu ludzi. To świadczy o zadowoleniu społeczeństwa, a przecież dla nich to robimy. Mam pomysły na kolejne lata i tylko od funduszy zależy, czy impreza będzie się rozwijała bo ludzie chcą kontynuacji, dlatego dołożę wszelkich starań aby tak było. Dziękuję zabezpieczeniu medycznemu i mundurowym zarówno tym co byli na służbie,  jak i tym którzy czynnie brali udział w biegu. Osobne podziękowania kieruję do sponsorów którzy byli bardzo hojni i pomogli nam od strony materialnej. To im chylę czoła i zapraszam na kolejną edycję- podsumował imprezę Hubert Pokrop. My także na kolejny bieg w Cieninie zapraszamy już za rok. Poniżej znajdziecie linki do wyników zawodów i naszych obszernych galerii zdjęć.

Wyniki „Cienińskiej 6”
„Cienińska 6” cz.1 Bieg Główny (FOTO)
„Cienińska 6” cz.2 Begi młodzieżowe i wyścig Nordic Walking (FOTO)
„Cienińska 6” cz.3 Dekoracje zwycięzców (FOTO)

*artykuł sponsorowany


Brak komentarzy

Dodaj komentarz