Remis w meczu na szczycie

Końca dobiega pierwsza runda zmagań w Słupeckiej Lidze Futsalu. Z kompletem zwycięstw nadal pozostaje aktualny lider, czyli ekipa Desperados.

W pierwszym spotkaniu poświątecznej kolejki złą passę przerwała ekipa Awarii, która rozbiła osłabionych Stolarzy aż 5:0. Łupem bramkowym podzielili się Adrian Górny i Mateusz Szafraniak. W drugim meczu FC Słupca ograła Wiarę Lecha 5:1. Mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej, jednak przy stanie 1:2 dla rywali Wiara nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji, w której mogła doprowadzić do remisu. Ostatecznie FC wygrała cały mecz, a trzy razy na listę strzelców wpisał się Adrian Nadgrodkiewicz. Zwycięstwo dało jego zespołowi awans na trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji. Było to możliwe, ponieważ w kolejnym spotkaniu na szczycie punktami podzielili się Gino Słupca i JAH Team. Druga drużyna miała sporo szczęścia. Raz przed stratą gola uratował ich słupek po strzale Łukasza Stawskiego. W drugiej połowie po uderzeniu tego samego zawodnika piłka odbiła się o poprzeczkę i balansowała na linii bramkowej. Kilka razy z opresji obronną ręką wychodził również bramkarza JAH-a Jakub Szczepaniak. Gino prowadziło po trafieniu Rafała Kaźmierczaka, jednak punkt dla swojego zespołu po indywidualnej akcji i precyzyjnym strzale uratował Konrad Plucner. W ostatnim spotkaniu siódme z rzędu zwycięstwo odniosła ekipa Desperados pokonując Fabnet 3:1. Dwa razy bramkarza rywali pokonywał Michał Lorencki. Kolejne ligowe emocje już za tydzień. Poniżej TOP „5”  kolejki. Wszystkie informacje na temat ligi znajdziecie w naszej specjalnej zakładce.