Remis z liderem

Wynikiem 2:2 zakończyło się ligowe starcie Czarnych Ostrowite z GKS-em Sompolno, liderem tabeli.

W drużynie gospodarzy zabrakło między innymi Łukasz Piguły, Tomasza Rosińskiego, czy Macieja Patrzykąta. W pierwszej połowie oba zespoły raczej nie stworzyły sobie dogodnych okazji bramkowych, a mecz toczył się bardziej w środku pola.

W drugiej grę prowadzili goście, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Pierwszym poważnym ostrzeżeniem był strzał, który zatrzymał się na poprzeczce Czarnych. Już w 59 minucie było jednak 0:1. Strzał zza szesnastki przyjezdnych odbił się jeszcze od obrońcy i zmylił Łukasza Jaskólskiego.

Mecz wyraźnie się zaostrzył. Niestety zapędów piłkarzy nie powstrzymywał arbiter spotkania, który praktycznie nie sięgał po kary indywidualne. Dopiero na około 20 minut przed końcem meczu wyrównanie Czarnym dał  strzałem z dystansu Patryk Jasiak.

Kiedy wydawało się, że gracze Damiana Augustyniaka pójdą za ciosem sędzia podyktował rzut karny po wątpliwym faulu Adama Piguły. Było 1:2. Wynik gracze z Sompolna mogli podwyższyć gdyby nie jedna widowiskowa interwencja Jaskólskiego po strzale rywali .

W samej końcówce to miejscowi ustawali piłkę na jedenastym metrze po przewinieniu na Adamie Pigule. Gola pewnym strzałem zdobył Krystian Augustyniak i oba zespoły podzieliły się punktami.Już w czwartek 11 listopada zmierzą się w Sompolnie w Finale Pucharu Polski Strefy Konińskiej.

Z kolei w rozgrywkach A-klasy u Hetman Orchowo przegrał we Władysławowie z tamtejszym Zniczem 5:0. Natomiast ZKS Orły w na wyjeździe musiały uznać wyższość Nałęczy Babiak, która triumfowała 2:1.