Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

“Remont boiska jest niezbędny”

O głosy słupczan w Budżecie Obywatelskim na 2018 rok walczy projekt zgłoszony przez Słupecki Klub Piłkarski. Chodzi o modernizację bocznego boiska przy ulicy Gajowej.

Położone przy słupeckim Orliku boisko treningowe nie było odnawiane od wielu lat. Mimo to jest jedną z głównych sportowych aren na której przeprowadzane są treningi grup młodzieżowy SKP oraz różnego rodzaju  turnieje i zawody szkolne dla dzieci i młodzieży. Zmodernizowane kilka lat temu boisko na stadionie nie jest w stanie zaspokoić potrzeb tak dużej ilości chętnych do gry.

-W naszym klubie trenuje około 300 adeptów piłki nożnej. Większość stanowią grupy młodzieżowe, na których później opiera się nasze seniorska drużyna oraz inne kluby z całego powiatu. Choć mają oni możliwość gry na dobrej płycie na stadionie, to jednak do potrzeb treningowych to zdecydowanie za mało. Z konieczności muszą trenować na Orlikach, które nie do końca odzwierciedlają boiskowe realia oraz na bocznej płycie, która jest już w opłakanym stanie- mówi prezes SKP, Robert Nadgrodkiewicz. który zgłosił projekt modernizacji boiska do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok.

Z jego słowami ciężko się nie zgodzić. Nierówna płyta bocznego boiska nie dość, że stwarza problemy w grze, to jeszcze niesie ze sobą ryzyko kontuzji zawodników. Ta sytuacja może się zmienić, jeśli projekt zwycięży w Budżecie Obywatelskim. Wymiana bramek na aluminiowe zwiększy bezpieczeństwo , oświetlenie wokół boiska wydłuży czas treningów i zajęć dla grup zorganizowanych , a także możliwość rozgrywania turniejów piłkarskich na kilku boiskach.

-Zachęcam wszystkich do oddania głosu na nasz projekt, czyli numer 7. Wierzę, że z nowego boiska skorzystają nie tylko piłkarze ale również inne grupy oraz dzieci i młodzież  a także dorośli plus 45 z naszego regionu- przekonuje Nadgrodkiewicz.

 

*artykuł sponsorowany

Brak komentarzy

Dodaj komentarz