Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Remontu budynku dworca PKP w Słupcy w najbliższym czasie nie będzie

Swojego wyglądu w najbliższych latach nie zmieni budynek dworca PKP w Słupcy.

Kilka dni temu pisaliśmy o przebudowie peronów na dworcu w naszej miejscowości, jaką zapowiadają Polskie Linie Kolejowe. To element większej inwestycji, która będzie realizowana w najbliższym czasie. Więcej o tym przeczytacie TUTAJ.

Wielu czytelników zwróciło uwagę, że remontu wymaga przede wszystkim sam budynek dworca. -A stacja PKP w Słupcy też? Ostatnio jak ja zobaczyłam, to aż mnie zatkało, taka zaniedbana-pytała w komentarzu pod naszym postem jedna z czytelniczek.

-Perony… Ok, ale to budynek dworca aż skamle o renowację. Zresztą bardzo ładny budynek, mógłby być ozdobą tego końca świata, gdyby dać mu nową elewację. Plus schody, niby młodsze od budynku, kiedyś tam odnawiane, ale zabić się na nich można zimą i przy każdym deszczu- dodaje inna.

-A budynek dworca straszy, perony są w nienagannym stanie więc po co je remontować, paranoja- komentuje jeden z czytelników.

Jak się okazuje sam budynek dworca PKP w Słupcy jest w zarządzaniu innej spółki niż ta, która odpowiada między innymi za perony. -PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zarządzają infrastrukturą kolejową – m.in. torami i peronami, natomiast utrzymanie dworców należy do innej Spółki, PKP S.A., w związku z czym prośba o skierowanie pytań w sprawie budynku dworca właśnie do PKP S.A.-czytamy w odpowiedzi na nasze pytania przesłanej przez Rafała Śledzińskiego z pierwszej wymienionej Spółki.

Swoje zapytanie skierowaliśmy zatem do tej drugiej. -Dworzec w Słupcy nie jest ujęty w Programie Inwestycji Dworcowych 2016-2023, ale rozważamy jego modernizację w kolejnych perspektywach inwestycyjnych. Uzależniamy to jednak od uzyskania środków finansowych na ten cel. W chwili obecnej nie planujemy większych remontów poza pracami związanymi z bieżącym utrzymaniem i usuwaniem ewentualnych awarii- czytamy w odpowiedzi otrzymanej od Agnieszki Jurewicz z Polskich Kolei Państwowych S.A.

 

FOTO: Archiwum

 

Perony na dworcu PKP w Słupcy doczekają się remontu

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz