Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Rewolucja w SKP!?

Nowy sezon przyniesie znaczące zmiany w Słupeckim Klubie Piłkarskim. Te największe czekają pierwszą drużynę.

Syzyfowa praca Woźniaka
O tym, że trener Marcin Woźniak zostaje w klubie do listopada informowaliśmy wczoraj. Razem z nim nie zostaną jednak piłkarze, którzy mieli znaczący wpływ na grę pierwszej drużyny w minionym sezonie. Pewne jest, że klub opuszczą zawodnicy z Jarocina, czyli Kamil Stefaniak i Piotr Andrzejczak. Z gry rezygnuje także Marcin Michałowski, a Patryk Krawiec od lipca ma rozpocząć treningi z Sokołem Kleczew. Ponadto już niebawem operacji barku podda się Jakub Woźniak, co wykluczy go z gry na minimum pół roku. Jedyne wzmocnienie jakie czeka klub to wypożyczenie Alana Kujawy, skrzydłowego Polonii Golina, który do przez ostatnie pół roku występował w III-ligowym Sokole Kleczew. Sezon przygotowawczy z pierwszym zespołem ma rozpocząć druga drużyna i właśnie w niej Woźniak szukał będzie potencjalnych zawodników pierwszego składu. Jak mówi prezes Robert Nadgrodkiewicz celem dla pierwszego zespołu na nadchodzący sezon będzie jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli. O to nie będzie jednak łatwo biorąc pod uwagę osłabienia kadrowe. Pozostali zawodnicy mają kontynuować grę w IV lidze. Mniejszy nacisk kładziony będzie na drugi zespół, który siłą rzeczy ulegnie znacznej zmianie. Nie wykluczone także, że odejdą z niego niektórzy zawodnicy. Nadal prowadził będzie go jednak trener Mirosław Kwaśny.

Zmiany w grupach młodzieżowych
Jak co roku na spotkaniu trenerów ustalone zostały założenia dotyczące sekcji młodzieżowych klubu. Najmłodsza z nich, czyli krasnale nie zagrają w żadnych rozgrywkach. Ze względu na rozbicie w nowym sezonie kategorii Orlika i Żaka SKP wystawi w lidze dwie drużyny. Orlików tak jak do tej pory poprowadzi Mariusz Król, a Żaków Leszek Wyszyński. Nowością będą trzy zespoły młodzików. Dwie z nich w młodziku starszym i młodszym poprowadzi Tomasz Zastawa, a będą to ekipy SKP i SSP Cienin. Z kolei trzecią grupę młodzika młodszego prawdopodobnie. obejmie Mirosław Kwaśny. Trener Wojciech Henke część piłkarzy przekaże do juniora młodszego, którego grupę nadal poprowadzi Michał Walerczyk, a sam ze swoimi zawodnikami zagra w trampkarzu starszym od nowa budując swoją drużynę.

Nie zasilą Hagardu
Jak się dowiedzieliśmy wcześniej pod uwagę brana była również inna opcja zagospodarowania słupeckich juniorów. Zawodnicy, którzy ze względu na swój wiek mogą grac w tych zespołach mogli na sezon zostać wypożyczeni do juniorów starszych UKS Hagard Strzałkowo, którzy mają zagrać w Lidze Wielkopolskiej. Jak poinformował nas prezes Nadgrodkiewicz na tą chwilę wspomniana opcja nie jest brana pod uwagę. O nowych informacjach związanych z SKP informować będziemy na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *