Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Robak trenerem SPS-u

Nowego szkoleniowca przedstawił słupecki SPS. Od nowego sezonu drużynę seniorów poprowadzi Tomasz Robak.

Wieloletni zawodnik, a potem trener Wilków Wilczyn zwiąże się z naszym zespołem roczną umową.Trener Robak dołączył do SPS-owej rodziny, kończąc właśnie swoją wieloletnią przygodę z Wilkami Wilczyn.

Ostatnie sezony Wilków to walka o pierwszą ligę, w czym na pewno duża zasługa naszego nowego “nabytku”. Liczymy na takie same sukcesy w żółto-niebieskich barwach SPS-u, bo o sile poprzedniego zespołu trenera mieliśmy okazję przekonać się na własnej skórze nie raz !

Trener ma za sobą nie tylko kilka udanych lat na ławce szkoleniowej, ale był on również drugoligowym zawodnikiem oraz jednym z najlepszych siatkarzy plażowych w naszym województwie. Jego doświadczenie oraz ciekawa wizja na prowadzenie zespołu z pewnością pomoże nam w podniesieniu poziomu tak sportowego jak i organizacyjnego.

Nie pozostaje nam nic innego jak z niecierpliwością czekać na rozpoczęcie okresu przygotowawczego, a trenera możemy zapewnić, że wszyscy dołożymy wszelkich starań aby czuł się w naszej drużynie jak w domu- czytamy na stronie słupeckiego zespołu.

Skąd decyzja o zmianie ławki trenerskiej? Jakie cele stawia przed sobą i drużyną? Między innymi o to zapytaliśmy go w krótkiej rozmowie.

 


Najnowsze komentarze
  • Grubo, grubo , grubo ale lubię odważnych a to odważne mam nadzieję, że da efekt chciałbym zobaczyć 1 ligę w Słupcy bo właściwie dlaczego nie .

  • Myślę,że to dobry ruch Zarządu co do zatrudnienia tego trenera.Dlaczego?Moim zdaniem choćby z jednego powodu.Facet ma charyzmę i zdolność dotarcia do zespołu (tak sądzę)a tym grajkom tego wyłącznie potrzeba.Dlaczego tak uważam? Po prostu z obserwacji i wyciągania wniosków.Był zawodnikiem który na pewno przeszedł szkolenie jeszcze według starych metod treningu,następnie grał w zespole który też opierał się na “zaciężnych” ale ta ekipa tworzyła zgraną paczkę i miała cel zwyciężania.A to są bardzo ważne cechy.Oczywiście ,że być może to tylko przypadek ale nie sądzę.Z tego co miałem okazję zaobserwować w okresie gry SPS-u w II lidze.W tym okresie z tego co pamiętam Wilki Wilczyn prowadził p.Robak (w jakimś okresie jako grający trener i bodajże ostatnie dwa sezony już jako trener choć być może w tym nie jestem za precyzyjny więc sorki.Zawsze podobała mi się atmosfera,zaangażowanie w grę i dążenie do zwycięstwa i przynajmniej w meczach z SPS-em i to zasługa trenera. Potwierdzeniem jego charyzmy jest poprzedni sezon gdzie z tego co pamiętam doszło do sporych zmian kadrowych a mimo to drużyna walczyła z dużym sercem i zacięciem dlatego widzę w tym zasługę trenera…Mam wielką nadzieję,że potrafi dotrzeć z tym przekazem mentalnym do drużyny bo tu trzeba szukać wielu porażek słupczan…wartość i umiejętności drużyn są na porównywalnym poziomie ale z tego co pamiętam zawsze wygrywały Wilki….I tu żyję nadzieją,że trener zrezygnuje z “hamulcowych” i wytworzy atmosferę do walki na parkiecie o zwycięstwa (.choć żal ,bo ten pierwszy hamulcowy to najbardziej wszechstronnie wyszkolony zawodnik ale bez serca do gry) i wyższe cele…Życzę powodzenia i dotarcia mentalnego do drużyny a będzie dobrze… w mojej ocenie mimo sporych braków technicznych (i tu trener nic nie jest w stanie zrobić przykład to poprzedni trener /dobry/ nie wiele osiągnął) tą ekipę przy pełnym zaangażowaniu zawodników i trenera stać na wygranie grupy przynajmniej takiej jak była w zakończonym sezonie.Pozdrawiam całą ekipę i życzę owocnych przygotowań do nowego sezonu oraz finalnie jak największej ilości zwycięstw.Porażki też się zdarzą ale niech one będą motorem napędowym do lepszej gry a nie dołem…

Dodaj komentarz