Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Rok akademicki zakończony, teraz czas na wakacje

Słuchacze Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli wczoraj pierwszy rok akademicki. Teraz przed seniorami zasłużone wakacje, zajęcia powrócą od października.

Idea utworzenia Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zrodziła się podczas jednego ze spotkań w bibliotece. Jego pomysłodawcą był wójt gminy, Dariusz Grzywiński. Pomysł od początku spodobał się seniorom (na inauguracji roku akademickiego zjawiło się 71 osób), jednak z czasem zainteresowanie zaskoczyło nawet samych organizatorów, a liczba słuchaczy sięga już ponad 240. To pokazuje, że zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy jest w gminie bardzo duże.

Dariusz Grzywiński, wójt gminy

 

 

W pierwszym roku działalności Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku słuchacze mieli do wyboru zajęcia w ramach dziewięciu sekcji. Do najliczniejszych należały sekcje: geograficzno- krajoznawcza, języka angielskiego i taneczna. Liczba słuchaczy cały czas ulegała zmianom, ponieważ co chwilę zapisywali się kolejni zainteresowani. Warto dodać, że wielu z nich nie poprzestawało na jednych zajęciach. Rekordzistką była Danuta Maciejewska, która należała do siedmiu sekcji.

 

 

Podczas oficjalnego zakończenia roku akademickiego każdy słuchacz odebrał swój indeks oraz stosowny dyplom za udział w zajęciach. Przez najbliższe miesiące seniorzy będą mieli wakacje, jednak od października Uniwersytet wznowi swoją działalność. Mało tego, jak zapewnił wójt gminy, w planach jest już otwarcie kolejnych sekcji. Od nowego roku akademickiego, dodatkowo będzie można zapisać się najprawdopodobniej na zajęcia z języka niemieckiego i malarstwa.

Uroczystość uświetnił występ, dobrze znanego w Strzałkowie, Piotra Kuźniaka. Członek zespołu Trubadurzy, tym razem zaprezentował się w repertuarze legendarnego Czesława Niemena. Kiedy muzyk zaśpiewał na zakończenie sztandarowy utwór artysty „Dziwny jest ten świat”, publiczność wstała z miejsc i nagrodziła go owacją na stojąco. Po koncercie studenci mieli jeszcze chwilę na podzielenie się swoimi wrażeniami przy kawie i ciastku, a potem wszyscy udali się na zasłużone wakacje.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz