Rollercoaster w Przedczy

Osiem punktów starty do rywali w emocjonującym meczu w Przedeczy odrobili piłkarze ręczni UKS Hagard Strzałkowo. Do zwycięstwa zabrakło ułamków sekund, a gracze Macieja Leżały ostatecznie zremisowali z miejscowym Salusem.

Mecz zaczął się od dwupunktowego prowadzenia strzałkowian, którzy w międzyczasie nie wykorzystali jeszcze sytuacji sam na sam z bramkarzem. Salus w końcu uporządkował grę w swoich szeregach i rzucił rywalom aż sześć bramek nie tracąc przy tym żadnej. Zrobiło się 6:2. Następne 15 minut to mecz bramka za bramkę. Niestety właśnie wtedy Hagard seryjnie marnował swoje szanse zmniejszenia punktowej straty do rywali. Gra w ataku pozycyjnym pozostawiała wile do życzenia. Na przerwę zawodnicy Leżały schodzili przegrywając 18:12. Tuż po wznowieniu gry gospodarze szybko powiększyli swoją przewagę do ośmiu bramek. Kiedy wszystkim wydawało się, że jest już po meczu nieco inne zdanie mieli szczypiorniści Hagardu.

Sygnał do natarcia dał w bramce Mateusz Czechanowski, który stał się zaporą niemal nie do przejścia  dla rywali. W ataku dwoił się i troił z kolei Dominik Nawrocki, a świetne spotkanie rozgrywał Dawid Pawlak .Niezawodni Dawid Mierzejewski i Kaczmarek Kamil także rzucili swoje bramki, a ciężko na całej szerokości boiska pracował Jarosław Rogalski.W 52 min Hagard wyszedł na prowadzenie na prowadzenie 26-24.W następnych minutach Salus doprowadził jednak do wyrównania. W ostatniej minucie świetnie przerwany atak pozycyjny rywali dał przyjezdnym szansę na kontrę, która mogła zadecydować o zwycięstwie. Czechanowski rzucił piłkę do szybkiego ataku i właśnie wtedy mecz zakończyła syrena. Tym samym w spotkaniu padł remis 29:29.– Szkoda straconej pierwszej połowy spotkania. Byliśmy w niej rażąco nieskuteczni. Drugą zagraliśmy bardzo dobrze zarówno w obronie, jak i ataku. Znakomicie w bramce spisywał się Mateusz Czechanowski. Wielkie słowa uznania dla całej ekipy. Chłopaki jesteście warci milion monet! Niestety kontuzji w tym spotkaniu doznał nasz obrotowy Mateusz Morzyński, który będzie pauzował przez około 3-4 tygodnie- komentował spotkanie trener Maciej Leżała.

UKS Salus Przedecz – UKS Hagard Strzałkowo 29-29 (18-12)

TEKST: Facebook/UKS Hagard Strzałkowo/Twoja Słupca.pl