Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Rower dobry w każdym wieku

Seniorzy z gminy Strzałkowo kolejny raz udowodnili, że młodość to nie kwestia wieku, tylko stanu ducha. Ponad stuosobowa grupa osób w wieku 50+ wzięła wczoraj udział w I Rowerowym Rajdzie Seniora.
Organizatorem rajdu była Biblioteka Publiczna Gminy Strzałkowo, jednak z pomysłem wyszli sami seniorzy, którzy mocno współpracują z placówką.

Małgorzata Grzelak, dyrektor biblioteki

 

 

Zainteresowanie rajdem było ogromne, a liczba chętnych zaskoczyła samych organizatorów. Na starcie stawiło się bowiem blisko 130 osób. Po udzieleniu niezbędnych wskazówek, wójt gminy Strzałkowo dał sygnał do startu i rowerzyści wyruszyli na trasę. Do pokonania mieli 11 km od Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie do świetlicy wiejskiej w Niezgodzie. Po drodze uczestnicy zwiedzili również kościół w Ostrowie Kościelnym, po którym oprowadził ich proboszcz miejscowej parafii, ks. Marek Żurawski. Rajd zakończył wspólny piknik z grillem i muzyką na żywo. Seniorzy bawili się znakomicie, a na ich twarzach nie widać było nawet cienia zmęczenia.

 

 

I Rowerowy Rajd Seniora zorganizowany został w ramach dwóch ogólnokrajowych akcji: „Polska na Rowery” oraz „Odjazdowy Bibliotekarz”.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *