Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Rowerem bezpiecznie do celu…

Jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji podczas jazdy na rowerze – tego dowiedzieli się młodzi mieszkańcy Orchowa. W ramach ogólnopolskiej akcji „Rowerem bezpiecznie do celu”, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy wspólnie ze Środowiskowym Ogniskiem Wychowawczym w Orchowie, zorganizowali warsztaty dotyczące bezpieczeństwa młodych rowerzystów.

W działaniach wzięli udział policjanci zajmujący się prewencja kryminalną, funkcjonariusze ruchu drogowego oraz policjanci z Posterunku Policji w Orchowie. Młodzi miłośnicy jednośladów obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której zapoznali się z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego dla rowerzystów. Był też czas na to,  by zdobytą wiedzę sprawdzić w praktyce.  Były testy i zadania, a policjanci drogówki zaprosili wszystkich na tor rowerowy, gdzie dzieciaki mogły wykazać się techniką jazdy.

Równocześnie  wychowawczynie, Aneta Rybicka i Natalia Sylwestrzak tworzyły z chętnymi plakat dotyczący akcji. Były też zdjęcia przy policyjnych motocyklach i nagrody. Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie  oraz Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Orchowie, uczestnicy działań otrzymali poradniki młodego rowerzysty, elementy odblaskowe oraz elementy wyposażenia roweru i książki. Kończąc działania młodzież wraz z opiekunami i policjantami rozdawała mieszkańcom Orchowa odblaskowe opaski oraz zawieszki na rower, tak aby wszyscy byli widoczni i bezpieczni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *