Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Rowerowe zakończenie lata w Gminie Strzałkowo

W sobotę, 23 września, czyli ostatniego dnia astronomicznego lata ponad 100 osób wzięło udział w rajdzie rowerowym na zakończenie lata.

Rowerzyści, podzieleni na kilkunastoosobowe zespoły mieli do przejechania ok. 20 km. Na trasie nad ich bezpieczeństwem czuwali strażacy ochotnicy z OSP Krępkowo. Po dotarciu na metę na wszystkich czekał słodki poczęstunek oraz upominki ufundowane przez Strzałkowski Samorząd.

Ważnym punktem imprezy było podsumowanie rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski” na szczeblu gminnym i nagrodzenie zwycięzców. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Lidia Kaczmarek, druga była Gosia Wojciechowska, a trzecia – Beata Kowalska. Wśród mężczyzn zwyciężył Robert Jarząbek, drugie miejsce zajął Michał Radziński, a trzecie – Grzegorz Ledwolorz.

Łącznie w ramach rywalizacji kilometry dla Gminy Strzałkowo „kręciło” 114 osób, które przejechały prawie 16,5 tys. km.

Rajd był również okazją do zainaugurowania zbiórki na rehabilitację Edwarda Hierowskiego ze Strzałkowa, zainicjowaną przez jego przyjaciół i byłych kolegów klubowych. Mężczyzna, który w przeszłości z sukcesami uprawiał, m.in. siatkówkę i lekkoatletykę, od 15 lat cierpi na stwardnienie rozsiane i wymaga systematycznej rehabilitacji.

Zbiórka prowadzona jest na stronie TUTAJ.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz