Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Rowerowy początek majówki w Strzałkowie

Ponad 90 osób wystartowało w tegorocznym Majowym Rajdzie Rowerowym o Puchar Wójta Gminy Strzałkowo. Impreza odbyła się w ramach profilaktycznej akcji słupeckiej policji pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Podczas zapisów rowerzyści zostali podzieleni na kilkunastoosobowe zespoły, a każdy z uczestników otrzymał w pakiecie: instrukcje potrzebne do zaliczenia rajdu oraz kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzałkowie. Nie zabrakło także krótkiej prelekcji na temat właściwego i bezpiecznego poruszania się na rowerze, szczególnie w kontekście trzeźwej jazdy.

Drużyny miały do przejechania trasę o długości ok. 20 km. Po drodze na uczestników czekały ciekawe zadania przygotowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Rowerzyści musieli m.in. układać klocki w alkogoglach, pobrać odciski palców i pokonać tor przeszkód. Każda konkurencja była punktowana.

Na mecie wszyscy biorący udział w rajdzie otrzymali w prezencie pamiątkowe kubki, przygotowane z okazji jubileuszu 50-lecia GOKiS oraz mapy turystyczne gminy. Ekipa, która uzbierała najwięcej punktów zdobyła nagrodę główną – Puchar Wójta Gminy Strzałkowo.

Równolegle z rajdem w hali sportowej odbywała się akcja znakowania rowerów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *