Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Rozbudowa szpitala zakończona. “Historyczna chwila”

Dziś miało miejsce  przekazanie nowego budynku słupeckiego szpitala w zarządzanie Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej. Tym samym oficjalnie zakończyła się rozbudowa placówki.

Inwestycja szpitala kosztowała w sumie ponad 28 000 000 zł. Była możliwa między innymi dzięki wsparciu wszystkich powiatowych samorządów poza Gminą Orchowo.

O całą procedurę, a także plany związane z  pozyskaniem środków na wyposażenie i późniejszym oddaniem do użytku pacjentów nowej części pytaliśmy starostę, Jacka Bartkowiaka.

Jak tłumaczył  termin oddania obiektu nie ma związku z wnioskiem opozycji o odwołanie starosty.-Tego typu działania pod publiczkę moim zdaniem mogą się kojarzyć raczej z tym, że ktoś komuś w czymś przeszkadza, albo stara się udowodnić, że coś jest nie tak- mówił.

 

 

Zaplanowana jeszcze przez poprzednie władze inwestycja nie zakładała środków na wyposażenie obiektu.  Dopiero po ich pozyskaniu oraz zdobyciu sprzętu w nowej części będzie można przyjmować pacjentów. Do tej pory Starostwo w ciągu dwóch lat pozyskało dla szpitala dotacje i sprzęt wartości 5 000 000 zł.

Potrzebny będzie także nowy personel, na co zwracał uwagę zastępca dyrektora, Jan Woźniak, który krytycznie odniósł się także do pojawiających się w przestrzeni publicznej pomysłów Rządu na tak zwane “upaństwowienie” szpitali powiatowych.

 


Najnowsze komentarze
  • Panie Starosto, nie wypada przypisywać sobie zasług innych. Szpital, siłami własnych pracowników, sporządził i złożył wniosek o dotację na zakup nowej karetki. Następnie przeprowadził postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego i prawidłowo rozliczył otrzymaną dotację. Powiat, Zarząd Powiatu ani żaden z pracowników Starostwa Powiatowego nie zrobili nic celem uzyskania przedmiotowej dotacji.

  • Orchowo się nie dokładało, więc wszyscy z Orchowa do Mogilna będą jeździć?

    • Pomoc udzielana jest każdemu, kto tego potrzebuje. Nie ma znaczenia czy gmina dołożyła, czy nie.

  • A czy wiadomo dlaczego w toaletach leci ciepła woda A z kranów zimna? I kiedy to będzie naprawione i za czyje pieniądze?

  • Powiem tak, dupa się trzęsie przed wywaleniem, więc trzeba oddać szpital…. Cóż za zbieg okoliczności Panie Starosto…. KARMA WRACA…

  • Proszę przypomnieć internautom jak tłumaczono potrzebę rozbudowy szpitala. Skąd pomysł i czyj on był. Krytyka teraz jest nieuzasadniona.

Dodaj komentarz