Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Rozbudują stadion

Piłkarze Czarnych Ostrowite, a także mieszkańcy gminy mają powody do radości. Już niebawem ich stadion wzbogaci się między innymi o boisko treningowe.

Wszystko za sprawą dotacji pozyskanej przez gminę. 13 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu władze klubu podpisały umowy na realizację małych projektów finansowanych ze środków unijnych na łączną kwotę około 49 000 zł. Środki te przeznaczone zostaną na konkretne uwzględnione w projekcie cele.

Głównym z nich będzie modernizacja miejscowego stadionu, który wzbogaci się o boisko treningowe wraz z piłko chwytami. Oprócz tego w jego okolicy powstanie grill, ognisko, przystań rowerowa z ławkami, a także chodnik łączący stadion z brzegiem jeziora ostrowickiego.

Pozostała część dofinansowania zostanie przeznaczona na organizację imprezy rekreacyjno-sportowej. Będzie to dwudniowy turniej piłki nożnej, a także zawody wędkarskie, które zorganizowane zostaną 26 i 27 lipca. Już teraz zapraszamy! Prace nad modernizacją obiektu wystartują w maju, a wszystko ma być gotowe na 21 czerwca, czyli na Dni Ostrowitego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *