Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Rozjeżdżali lokalne drogi w okolicach Strzałkowa

Ciężkie pojazdy rozjeżdżały lokalne drogi, mieszkańcy byli bezsilni, pomogli im wielkopolscy inspektorzy transportu drogowego z Konina.

Inspektorzy z konińskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego otrzymali informację o nieprzestrzeganiu przez kierowców znaku zakazu poruszania się pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 t w Strzałkowie i pobliskich miejscowościach.

W myśl zasady: wiemy – reagujemy, 7 października patrol inspekcji przejechał drogami, na których obowiązywały tonażowe ograniczenia. Już pierwsza kontrola potwierdziła informacje i w ciągu kilkunastu minut na jednej z dróg zatrzymano aż sześć pojazdów, w tym pięć należących do jednej z firm zajmujących się przewozem „zrywki” asfaltowej.

W konsekwencji kierowcy wszystkich pojazdów zostali ukarani mandatami karnymi po 500 zł każdy.

 

 

TEKST/FOTO: WITD Poznań


Najnowsze komentarze
 • Drogi na wsiach w gminie Strzałkowo to ruina, nie dotyczy miejscowości Strzałkowo.

  • przyjedz do słupcy to zobaczysz jak wyglądają drogi w ruinie

 • Przez te ograniczenia, to w strzałkowie nie da sie wcale ciężarówką przejechać

 • Jeżeli mieszkańcą przeszkadza duży transport to powinni za bochenek chleba płacić 40 zł. A za butelkę wody 39⁹⁹. Towar do sklepów przywozić dronami. Kiedy społeczeństwo zrozumie że to wykonawcy dróg są winni a nie kierowcy!

  • Co ma cena chleba do twojej zakochanej ciężarówki?

   • Ano tyle ma do tego, że wszystko co jesz, pijesz, wszelkie dobra dostarczane są ciężkim sprzętem. A jak się nie podoba można samemu na plecach nosić.

   • Ogarnij się kolego , są drogi przystosowane do ciężkiego transportu i tu nikt nie ma pretensji, ale jak się omija bramki z wiatolem bocznymi drogami bo taniej a niekiedy bliżej i niszczy się lokalne drogi z chęci zysku to kary powinny być 10x większe. Wszyscy bohaterowie z TIRÓW jakoś milkną gdy przekraczają granicę naszego kraju. Tam jeżdżą spokojnie jak baranki BO TAM NIE MA DYSKUSJI i głupiego tłumaczenia.

    • bo na zachodzie nie kradnie się tak jak u nas i drogi buduje się raz a dobrze a nie co 5 lat i ustawia się znaki 10 ton całkowitej zamiast 10 ton na oś tak jak zadeklarowali do unii podczas występowania o dotację które my będziemy musieli spłacić nigdzie na świecie nie ma tak drogich dróg jak w Polsce podatek w paliwie płacimy za drogi płacimy do ochrony środowiska płacimy za nad jechane kilometry bo zakazy postawili i karzą jezdzić do okoła to jest ekologia po Polsku a dlaczego bo kasa z paliwa liczy się tylko kasa ludzie widzą ciężarówki ale polityków nie kto bardziej niszczy kraj?

   • Co ma chleb do zrywki asfaltowej?

  • Szofer jesteś głupszy niż ustawa przewiduje. Jeżeli jest ograniczenie to należy go przestrzegać. Jak kierowca skraca drogę, to jego szef zarabia więcej. I tylko o to chodzi

 • Jaki wójt takie drogi, a wykonawcy to zwykle prostaki, wygrywają przetargi nie mając pojęcia i sprzętu do ich wykonania, jak firma brukarska może kłaść nowy dywan zdrapujac 6 cm biorąc pofrez a kłaść nowego asfaltu 4cm to się trzeba zastanowić bo ktoś zarabia grube miliony

 • ja jeżdzę po Strzałkowie ciężarówką i nie ma problemu , podobno nie mogą przejechać tylko tiry tranzytem

 • ja wożę materiał do Powidza na budowę bazy
  TO WSZYSTKO WINA STAROSTY DYKSZAKOA BO ROBI DROGI OBRONNE W POWIDZU A POWINIEN NAJP[IERW ZBUDOWAĆ DROGĘ OD KRAJÓWKI DO BAZY

 • poczekajcie az cały ruch na powidz pójdzie przez Słupce i wspaniały trakt na Giewko. To bedzie jazda…

 • Witam , sprzęty w transporcie coraz większe cięższe zwłaszcza jeżeli chodzi o rolnictwo, krawędzie są obłamywane i niszczone pobocza. Ciągniki rolnicze które jeżdżą po tych drogach to czasami zestawy powyżej 60ton. Drogi są po prostu za wąskie dla takich potworów, jadąc przez wioski nie da rady się minąć normalnie dwie osobówki a co dopiero z takim zestawem rolniczym, czy ciężarowym. Transport ciężarowy to przynajmniej jakieś opłaty ponosi za korzystanie z dróg, a rolnicy nic.

 • Niech panowie z ITD ustawią, się w Srakowie tam ciężarówki jadą przez Babin na 12 ton

Dodaj komentarz