Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Rozmawiali o nowych mieszkaniach w Powidzu

Kolejne spotkanie dotyczące mieszkań jakie mają powstać w tej miejscowości odbyło się w Powidzu.

-Kolejne spotkania i działania na rzecz zwiększenia dostępności przystępnych cenowo mieszkań. Dnia 1 lutego 2023 r. Wójt Gminy Powidz – Jakub Gwit podpisał z Prezes Zarządu Spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa „KZN – Zachodni” – Bogną Narożną, umowę o świadczenie usług w ogólnym interesie gospodarczym.

To stanowi kolejny krok przybliżający Gminę Powidz do przeprowadzenia naboru wniosków o zawarcie umów najmu nowych lokali mieszkalnych przy ul. Polnej. Podczas spotkania z prezes oraz dyrektorem ds. inwestycji w SIM – Krzysztofem Urbaniakiem omówione zostały kwestie finansowe związane z inwestycją oraz kryteria oceny wniosków potencjalnych najemców.

 

 

Przypomnijmy, że budynki mieszkalne przy ul. Polnej w Powidzu mają zostać zrealizowane przez Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową (SIM), której Gmina Powidz jest udziałowcem. Zadaniem SIM jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu, najczęściej z przeznaczeniem dla osób młodych i rodzin nieposiadających własnego mieszkania w danej miejscowości, z dochodami zbyt niskimi, aby pozwalały one na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na jego zakup, jednak dysponujących środkami wystarczającymi na regularne opłacanie czynszu.

Spotkanie zakończono wizytą na terenie inwestycji-czytamy na stronie Gminy Powidz.

 

FOTO: Gmina Powidz


Brak komentarzy

Dodaj komentarz