Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Rozmawiali o profilaktyce raka piersi

„Profilaktyka raka piersi – dowiedz się, jak zwiększyć swoje szanse”. Pod tym hasłem w Bibliotece Publicznej Gminy Strzałkowo odbyło się kolejne „Spotkanie przy kawie”.

Cykl spotkań dla kobiet organizowany jest w bibliotece od października ubiegłego roku. W miłej atmosferze i dobrym towarzystwie poruszane są ważne tematy z różnych dziedzin. Do tej pory dotyczyły one: zdrowia, urody i bezpieczeństwa kobiet.

Wśród prowadzących byli: psychodietetyczka – specjalistka „Programu królów”, masażystka – specjalistka od masażu ajurwedyjskiego oraz policjanci Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Pani dyrektor Urszula Gabrysiak za każdym razem dba, by zaproszone osoby były ekspertami w danej dziedzinie.

Spotkanie dotyczące profilaktyki raka piersi poprowadziły panie ze stowarzyszenia „Rakujemy jak chcemy”, Anna Piłat-Bredow oraz Anna Kościelak. To organizacja działająca w Poznaniu, oddana idei pomocy chorym na raka piersi, a w szczególności młodym kobietom.

Za swoją działalność zdobyły wyróżnienie Poznanianki 2022. Uczestniczki spotkania dowiedziały się czym jest profilaktyka, dlaczego jest tak ważna oraz jak wygląda leczenie, i gdzie uzyskać wsparcie podczas choroby.
W galerii biblioteki można również obejrzeć piękną wystawę zdjęć „Wspieraczki w obiektywie Natalii Szewczyk”. Jej bohaterkami są panie, które zmierzyły się z chorobą raka piersi, a obecnie wspierają inne kobiety.

Kolejne spotkanie odbędzie się 5 lutego. Temat spotkania: „Pierwsza pomoc”. Fachowej instrukcji udzieli pani Arleta Kujawa – ratownik medyczny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *