Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Rozmawiali o wychowaniu dzieci i młodzieży

W sali Miejskiego Domu Kultury zorganizowana został konferencja szkoleniowa w ramach roku jubileuszowego 50-lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupcy pod hasłem”Wychowanie dzieci i młodzieży w kontekście współczesnych zagrożeń”.

-Konferencja odbywa się pod patronatem starosty powiatu słupeckiego Jacka Bartkowiaka oraz burmistrza miasta Słupcy Michał Pyrzyk, przy wsparciu miejskich i gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z terenu powiatu słupeckiego.

Konferencja zgromadziła zacne grono gości oraz prelegentów. Jako pierwsza wystąpiła sędzia Anna Maria Wesołowska, która mówiła o nowych zagrożeniach, a odpowiedzialności szkoły i rodziców za wychowanie dziecka.

Jako drugi prelegent wystąpił mecenas Bartosz Jastrzębski, który mówił na temat „Dziecko, rodzic, nauczyciel w trybach prawnych procedur”.
Przerwa kawowa była doskonałą okazją do wspólnych rozmów, ale także spotkania „oko w oko” z sędzią Anną Marią Wesołowską , która na terenie powiatu słupeckiego gościła już drugi raz /w styczniu 2020 r. gościła w Domu dla Dzieci i Młodzieży „Szansa” w Kosewie/.

Po przerwie wznowiono konferencyjne prelekcje. Na temat „Współczesne problemy i marzenia naszych dzieci – z doświadczeń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupcy” mówiła psycholog, Weronika Umerle-Przybylska.

„Mądre wychowanie w dobie XXI wieku” – to temat wystąpienia Jolanty Graczyk-Öğdem, pedagoga, certyfikowanego Superwizora Mediacji Rodzinnej (BAFM) oraz przewodniczącej Zarządu Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu.

Na zakończenie jubileuszowej konferencji wystąpiła psycholog Aleksandra Karasowska z Gdyni, prezentując temat „Dziecko z zaburzeniami zachowania zagrożone niedostosowaniem społecznym”; Licencjonowany Trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Konsultant PARPA (Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych).Konferencję prowadziła Agnieszka Narożna – pedagog PPP Słupca- czytamy w relacji Miejskiego Domu Kultury w Słupcy.

 

 

FOTO: MDK Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *