Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Rozpoczęli sportowy rok szkolny

Jak co roku w hali sportowej w Zagórowie odbyła się uroczysta inauguracja sportowego roku szkolnego. Imprezie towarzyszyły Igrzyska Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych.

Organizatorem uroczystości był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy, a udział w niej wzięli uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół z powiatu słupeckiego. Korzystając z ich obecności, dyrektor MOS-u Dariusz Mielcarek podsumował sportową rywalizację w poprzednim roku szkolnym i wspólnie ze starostą Mariuszem Rogą wręczył młodym zawodnikom pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Wśród klas I-III najlepsza okazała się szkoła z Giewartowa, natomiast w kategorii szkół podstawowych ora gimnazjum triumfowały drużyny ze Strzałkowa. W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych szans rywalom nie dali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy. Dokładne zestawienie szkół znaleźć można na stronie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego.

Tradycyjnie, podczas uroczystego rozpoczęcia sportowego roku szkolnego nie mogło zabraknąć olimpijskiego ceremoniału. Najpierw, uczniowie ZSP w Zagórowie wciągnęli na maszt olimpijską flagę, a chwilę później uczennica szkoły podstawowej w Giewartowie Klaudia Wojtaś zapaliła znicz olimpijski.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz