W Słupcy zorganizowana została Inauguracja obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Okazją do uroczystości była również 200. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki. Wydarzenie w kościele pod wezwaniem Św. Wawrzyńca zainaugurował koncert chóru Kanon.
Po uroczystej Mszy Świętej zebrani udali się pod tablicę pod tablicą poświęconą Tadeuszowi Kościuszce w asyście Kompanii Honorowej 33 Bazy LTr w Powidzu. Tam złożyli kwiaty i zapalili znicze.
Nie zabrakło krótkiej części artystycznej i wręczenia nagród laureatom konkursu na logo obchodów w naszym powiecie. Całość zakończył występ Orkiestry Dętej OSP.





