Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Rozstrzygnęli konkurs „Mój zębowy niezbędnik”

W piątek w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy odbyło się uroczyste podsumowanie etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu plastycznego pod tytułem „Mój zębowy niezbędnik”.

Konkurs realizowany był w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego „Mam zdrowe zęby! Skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w formacie A4 pod tytułem „Mój zębowy niezbędnik” przy użyciu dowolnej techniki płaskiej: rysunek, malarstwo, wydzieranka, wycinanka, wyklejanka.

Forma konkursu miała na celu rozwijanie umiejętności plastycznych, kreatywności i wrażliwości estetycznej u dzieci w wieku wczesnoszkolnym. W etapach szkolnych udział wzięło 221 uczniów, a w etapie powiatowym 46.

Powiat Słupecki na etapie wojewódzkim konkursy, na który wpłynęły 93 prace z 476 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego, reprezentowały prace z trzech pierwszych miejsc. Amelia Połatyńska zajęła w nim trzecie miejsce, a wyróżnienie zdobyła Hanna Szrama.

 

Wyniki etapu powiatowego

1. Amelia Połatyńska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupcy
2. Hanna Szrama – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cieninie Kościelnym
3. Blanka Wojciechowska – Szkoła Podstawowa w Giewartowie

 

Wyróżnienia

Antoni Szymkowiak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słowikowie
Maria Szymkowiak – Zespół Szkolno-Przedszkolny Słowikowie

 

FOTO: PSSE w Słupcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *