Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Rozstrzygnęli konkurs na dożynkowe dekoracje

Ogłoszony przez Wójta Gminy Ostrowite konkurs pn. „Dożynkowe dekoracje w gminie Ostrowite 2022” został rozstrzygnięty.

Celem konkursu jest propagowanie tradycji związanych ze Świętem Plonów, ukazywanie tradycji wielkopolskiej wsi i rolnictwa, integracja społeczności lokalnej oraz promocja wizerunku Gminy Ostrowite.

Wzięło w nim udział 8 sołectw: Kania, Siernicze Wielkie, Kosewo, Mieczownica, Grabina, Izdebno, Kąpiel oraz Ostrowite.

Decyzją komisji konkursowej największą liczbę punktów i tym samym tytuł laureata uzyskało Sołectwo Grabina. Na drugim miejscu uplasowało się Sołectwo Kosewo, natomiast trzecie miejsce przypadło Sołectwu Kąpiel.

Wręczenie nagród nastąpi w trakcie Festynu EKO-TARG (około godziny 15:00), który odbędzie się 11 września 2022 roku na placu przy szkole podstawowej w Ostrowitem.

Zdjęcia wszystkich dożynkowych dekoracji znajdziecie TUTAJ.


Najnowsze komentarze
  • Brawo dla mieszkańców Grabiny całą wieś była wspaniałe udekorowana

  • Konkurs to bardzo dobry pomysł i oby był kontynuowany. promuje gminę i pozwala mieszkańcom się wykazać . Ale gorzej z wykonaniem i oceną . niby jest regulamin , tyle że chyba jurorzy go nie przeczytali i nie zrozumieli zasad. Tak samo niektórzy wykonawcy. Bo dużo to nie znaczy ładnie i zgodnie z wytycznymi. Sporną kwestią jest też wysokość nagród. a właściwie rozziew między pierwszym miejscem a czwartym i pozostałymi. Słowem pomysł wart dopracowania a komisja do przeszkolenia

Dodaj komentarz