Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Rozwiążą problemy z parkowaniem w Słupcy

Słupeccy dzielnicowi podjęli kolejną inicjatywę mającą na celu poprawę bezpieczeństwa osób mieszkających w Słupcy. Mundurowi wraz z przedstawicielem Urzędu Miasta i radnym powiatowym przeprowadzili  lustrację ulic, na których występują problemy z parkowaniem pojazdów oraz wyjazdem z osiedli mieszkaniowych.

Problemowe miejsca wskazali im sami mieszkańcy odwiedzając Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i nanosząc na nią swoje uwagi oraz przekazując informacje poprzez aplikację “Moja Komenda”. Wspólnie ustalono rozwiązania, które już wkrótce zostaną wprowadzone w życie.

Problemy zgłosili mieszkańcy al. Tysiąclecia oraz ul. Kilińskiego. Samochody parkowane wzdłuż tych ulic utrudniały pieszym przejście na drugą stronę drogi, wyjazdy z dróg osiedlowych oraz włączanie się do ruchu na skrzyżowaniach. W wielu przypadkach kierowcy parkując swoje auta nie respektowali przepisów ruchu drogowego, co skutkowało ograniczeniami w widoczności dla innych uczestników ruchu.

Wizje lokalną przeprowadzili st.asp. Marcin Czerniak i mł.asp. Małgorzata Król wraz z Grzegorzem Kozielskim z referatu Infrastruktury Miejskiej oraz radnym powiatowym Tomaszem Parusem. Ustalono, że najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie znaków poziomych P-21 “powierzchnia wyłączona z ruchu” w newralgicznych miejscach tj. w okolicy bloków 1,3,5 przy al. Tysiąclecia i przy skrzyżowaniu z ul. M.Skłodowskiej-Curie oraz 1,6E, 6F przy ul. Kilińskiego.

Ponadto policjanci zwrócili uwagę na ustawienia znaku Zakaz Postoju przy sklepie “FreshMarket”, który reguluje zasady parkowania aut w tym rejonie.

Najnowsze komentarze
  • A co z parkowaniem przy placu zabaw między Kilińskiego 6d i 6e? Parkują gdzie chcą, na terenach zieleni , na miejscach do tego nie wyznaczonych.

    • Widać, że nie masz samochodu. Miejsc parkingowych jest już za mało.

Dodaj komentarz