Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ruszają testy na COVID-19 dla nauczycieli i pracowników szkół

Dziś w całym kraju rozpoczynają się testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół.

Badania będą dobrowolne i bezpłatne. Mogli się na nie zgłosić się nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły. Testy potrwają do 15 stycznia.

Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierały listy imienne i oświadczenia od każdego zainteresowanego. Każdy nauczyciel i pracownik szkoły, który zgłosił się do badania otrzyma odpowiednie skierowanie.

Postanowiliśmy sprawdzić jak to wygląda w Powiecie Słupeckim. -W powiecie słupeckim do badań zgłosiły się 274 osoby w tym: 191 nauczycieli i 84 pracowników niepedagogicznych z 21 szkół.

Zgłoszeni pracownicy szkół zostali poinformowani o miejscu i terminie(data i godzina) przeprowadzenia badania. Miejsca poboru wymazów to SP ZOZ Słupca i SP ZOZ Mogilno (pracownicy z gminy Orchowo) od 11 do 15 stycznia.

W badaniu nie uczestniczą ozdrowieńcy tj. osoby, które przeszły zakażenie SARS-CoV-2. Informację o wyniku testu badana osoba znajdzie na swoim Internetowym Koncie Pacjenta.

Jeżeli wynik testu będzie pozytywny, wtedy pracownik automatycznie zostanie skierowany na izolację, a inspekcja sanitarna rozpocznie dochodzenie epidemiologiczne, by ustalić osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną- czytamy w odpowiedzi uzyskanej od słupeckiego sanepidu.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz